“Başkanın Köpekleri” çocuk kitabının tanıtımı ara bölgede yapıldı

banner37

banner87
“Başkanın Köpekleri” çocuk kitabının tanıtımı ara bölgede yapıldı
banner90
banner99

Keti Klerides’in iki dilde kaleme aldığı çocuk kitabı “Başkanın Köpekleri”nin tanıtımı Lefkoşa ara bölgedeki Dayanışma Evi’nde gerçekleşti.

Tanıtım etkinliğinde minikler için stantlar da açılarak keyifli vakit geçirmeleri sağlandı.

KLERİDES

Keti Klerides kitapla ilgili yaptığı konuşmada kitabının gelirini Kuzey ve Güney Kıbrıs’ta lösemiyle ilgili iki vakfa bağışlayacağını belirterek, her iki vakfın temsilcilerine katkıları ve etkinliğe katılımlarından ötürü teşekkür etti.

KANARİ

Rum Karaiskakio Vakfı Başkanı Popi Kanari de bir çocuk kitabı olması ve kısa bir kitap olmasına rağmen yakınlaşma, birlikte yaşama ve gelecek adına önemli mesajlar verdiğini belirtti.

Kıbrıs çapında 45 bin ve toplamda 190 bine ulaşan bağışçı sayısına dikkati çeken Kanari, bunun nüfusa göre dünyada ulaşılan en büyük kan bağışçısı sayısı olduğunu söyledi ve bunun bir tutku ve adanmışlık meselesi olduğunu ifade etti.

ÖZER

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Nevhiz Özer de iki dilde çok güzel bir kitap yazıldığını kaydederek, isimleri lösemiyle anılan Kemal Saraçoğlu ve Andreas Vassiliou’nun her zaman zihinlerde ve kalplerde yaşadığını belirtti.

İki toplumun da Kıbrıs’ta yeterince acı çektiğini belirten Özer, kitabın evladiyelik bir kitap olarak gelecek kuşaklara aktarılacağını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından kokteyle geçildi.

BAŞKANIN KÖPEKLERİ…

İki dilde hazırlanmış ve 3 sokak köpeğinin hikayesini anlatan “Başkanın Köpekleri”nden elde edilecek gelirin tamamı KKTC’deki Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş ve Rum Kesimindeki Karaiskakio Vakıflarına bağışlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108