Başkasına ait pasaportla Almanya’ya gidecekti!

banner37

Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye başkasına ait kimlik kartı ve Almanya pasaportu ile geçiş yapıp, Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak isteyen Ganalı zanlı D.Y., tutuklandı

Başkasına ait pasaportla Almanya’ya gidecekti!
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Başkasına ait Almanya pasaportu ve kimlik kartı ile Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye geçen ve aynı pasaportla Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak isteyen Ganalı zanlı D.Y., tutuklandı.

“Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahte beyanla kayıt temini” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı D.Y., PCR sonucu çıkmadığı için mahkemeye çıkarılmadı

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Hüseyin Ergüleç’i dinletti. 

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 23.08.2021 tarihinde saat 17.30 raddelerinde Lefkoşa’da Metehan Kara Giriş Kapısı’na gelen Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde sakin D.Y.’nin (E-30) Almanya’ya gitmek amacı ile daha önceden GKRY’den temin etmiş olduğu İbrahim Cisse adına ısdar olunan L7VJ66MMZ no’lu Almanya kimlik kartını görevli muhaceret polisine ibraz edip, kimlik kartında adı geçen şahsın kimliğine bürünerek, KKTC’ye giriş yaptığını belirtti.

Polis çavuşu Hüseyin Ergüleç, zanlının aynı kimlik kartı ile saat 22.00 raddelerinde Ercan Havalimanı’ndan yurtdışına çıkış yapmak isterken, suçüstü hali gereği tespit edilip tutuklandığını kaydetti.
Ergüleç, söz konusu Almanya kimlik kartının emare olarak zapt edildiğini ve pasaportun sahibinin arandığını belirtti.

Soruşturmanın devam ettiğini ve zanlının PCR sonucunun beklendiğini söyleyen Ergüleç, zanlının gıyabında aleyhine bir gün ek tutukluluk talep etti.
Yargıç Hazal Hacımulla, istenen talebi onayladı.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88