Başkasının portakalını toplayıp, çaldılar

banner37

Zümrütköy’deki bir narenciye bahçesine giren aynı aileden 5 kişi, 85 kilo Valencia portakalı çalarken suçüstü yakalandı

Başkasının portakalını toplayıp, çaldılar
banner8

Ahmet UÇAR

1 GÜN TUTUKLU KALACAKLAR… Tümü de aynı aileden olan H.T., H.T., H.T., H.T., ve C.T.’yi dün mahkemeye çıkaran polis, zanlıların Mehmet Zorkun’un kirasında bulunan Zümrütköy’deki 8 dönümlün narenciye bahçesinden 465 TL değerindeki 85 kilo Valencia portakalı sirkat ederken suçüstü yakalandıklarını ve portakallara emare olarak el konulduğunu belirtti. Mahkeme, zanlıların 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güzelyurt’a bağlı Zümrütköy’deki bir narenciye bahçesinde aynı aileden 5 kişi portakal çalarken suçüstü yakalandı. Zanlıların topladığı 85 kilo Valencia türü portakala emare olarak el koyan polis, zanlıları dün mahkemeye çıkardı ve aleyhlerine 1 günlük tutukluluk emri aldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Orçun Karahüseyin, zanlılar H.T., H.T., H.T., H.T., ve C.T.’nin “Ürün sirkati” ve “Mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Karahüseyin, zanlıların Güzelyurt’a bağlı Zümrütköy’de Mehmet Zorkun’un kirasında bulunan 8 dönümlük narenciye bahçesi içerisine izinsiz bir şekilde girip mülke tecavüz suçunu işlediğini belirterek, bahçe içerisinden 465 TL değerindeki 85 kiloluk Valencia türü portakalları sirkat ettiğini kaydetti.

Zanlıların suçüstü yakalandığını dile getiren Karahüseyin, portakalların emare olarak alındığını ifade etti.

banner134
Karahüseyin, zanlı 1 H.T. ile zanlı 2 H.T.’nin gönüllü ifade verdiğine işaret ederek, soruşturmanın henüz yeni başladığını dile getirdi.

Zanlıların verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzip edileceğine, kamera görüntülerinin inceleneceğine ve alınması gereken başka ifadelerin de söz konusu olduğuna vurgu yapan Karahüseyin, zanlıların aleyhine 1 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Lefkoşa Kaza Mahkemesi Başkanı Banu Soyer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 1 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75