Başkentin açık pazarı Cumartesi günleri kurulacak

banner37

Açık pazar esnafı ile LTB, pandemi kısıtlamaları çerçevesinde aylardır pazar yerine cumartesi günleri kurulan Lefkoşa Açık Pazarı’nın bundan sonra da cumartesi günleri kurulması konusunda anlaştı

Başkentin açık pazarı Cumartesi günleri kurulacak
banner90
banner99

Eniz ORAKCIOĞLU

CUMARTESİ UYGULAMASI DEVAM EDECEK… Kuzey Kıbrıs Açık Pazarcılar Birliği Başkanı Yenal Garabli, pazar esnafının da pazar günlerini ailesine, çocuklarına ayırmak istediğini, bu nedenle de Lefkoşa Açık Pazarı’nı cumartesi kurmaya devam etme yönünde fikir birliğine vardığını söyledi. Garabli, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin pazarla ilgilenen sorumluları ile bu taleplerini konuştuklarını ve artık Lefkoşa Açık Pazarı’nın cumartesi günleri kurulacağını belirtti.

YENİ YER PAZARCIYI SIĞMIYOR… Yıllardır Lefkoşa Otobüs Terminali’nde kurulan açık pazarın, 19 Haziran’da yeni yapılan Açık Pazar Yeri’nde kurulmasının hedeflendiğini söyleyen Garabli, yeni yerin standart bir yer olduğunu ve 400 civarı olan pazar esnafının tümü için orada yer olmadığını kaydetti. Garabli, bu sorunu belediye ile birlikte çözmeye çalıştıklarını, tüm pazarcı yeni yere sığmadan pazarın aktif hale gelmeyeceğini vurguladı.

Kuzey Kıbrıs Pazarcılar Birliği Başkanı Yenal Garabli, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) yetkilileriyle, Lefkoşa Açık Pazarı’nın bundan böyle cumartesi günleri kurulması konusunda anlaştıklarını açıkladı.

Yıllardır Lefkoşa’daki Açık Pazar’ın pazar günleri kurulduğunu ancak pandemi kısıtlamaları çerçevesinde aylardır başkentteki pazarı cumartesi kurduklarını hatırlatan Garabli, pazar esnafının pazar günleri aileleriyle birlikte olmak istemesi nedeniyle Lefkoşa Pazarı’nın cumartesi kurulması yönünde fikir birliğine vardıklarını söyledi. Bu taleplerini LTB’nin pazarla ilgilenen sorumlularına ilettiklerini ve taleplerinin kabul gördüğünü ifade eden Garabli, Lefkoşa Açık Pazarı’nın artık cumartesi kurulacağını kaydetti.

Garabli, yeni yapılan ve yakında hizmete açılacak olan Açık Pazar Yeri’nden de bahsederek, pazarın 19 Haziran’da yeni yerinde kurulmasının hedeflendiğini kaydetti.

“Yeni pazar yeri ile ilgili sıkıntılarımız var” diyen Garabli, yerin standart bir yer olduğunu ve 400 civarı olan pazar esnafının tümü için orada yer olmadığını belirtti.

“Pazar artık cumartesileri kurulacak”

Kuzey Kıbrıs Açık Pazarcılar Birliği Başkanı Yenal Garabli, pazar esnafının pazar günlerini aileleriyle birlikte geçirmek istediklerini ve Lefkoşa Açık Pazarı’nın cumartesi günleri kurulması yönünde fikir birliğine vardığını söyledi.

banner134
Lefkoşa Açık Pazarı’nın yıllardır pazar günleri kurulduğunu ancak, pandemi nedeniyle aylardır pazar günleri tam sokağa çıkma yasağı uygulandığı için Lefkoşa Açık Pazarı’nın cumartesi günleri kurulduğunu hatırlatan Garabli, pazar esnafının Lefkoşa için cumartesi uygulamasının devam etmesini istediğini kaydetti.

Garabli, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin pazarla ilgilenen sorumluları ile bu taleplerini konuştuklarını ve artık Açık Pazar’ın cumartesi günleri kurulacağını belirtti.

Garabli, şu an cumartesi günleri hem Güzelyurt’ta, hem de Lefkoşa’da pazarın kurulduğunu ama ikisinde de farklı bölgelerden pazar esnafının yer aldığını kaydetti.

Lefkoşa’daki pazar esnafının 400 kişi olduğuna dikkat çeken Garabli, Güzelyurt’ta nüfusun daha az ve alanın daha küçük olmasından dolayı tüm pazarcıların kabul edilmediğine işaret etti.

“Yeni pazar yeri esnafı sığmıyor”

Garabli, Başkent Lefkoşa’da kurulan Açık Pazar’ın uzun yıllardır Lefkoşa Otobüs Terminali’nde kurulduğunu hatırlatarak, 19 Haziran’da yeni yerinde kurulmasının hedeflendiğini kaydetti.

“Yeni pazar yeri ile ilgili sıkıntılarımız var” diyen Garabli, yeni Açık Pazar yerinin standart bir yer olduğunu ve 400 civarı olan pazar esnafının tümü için orada yer olmadığını belirtti.

Yerin az, pazarcı sayısının çok olduğunu söyleyen Garabli, bu sorunu belediye ile birlikte çözmeye, yeni fikirler üretmeye çalıştıklarını, tüm pazarcı yeni yere sığmadan pazarın aktif hale gelmeyeceğini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75