banner6

Başkentte bir garip bıçaklama vakası

banner37

Lefkoşa’da 28 yaşındaki Ürdün uyruklu üniversite öğrenicisi Shadı Lutfı Yaseen Shalby, bıçakla yaralandı

Başkentte bir garip  bıçaklama vakası
banner150 banner151 banner143

Mehmet KARA

Başkent Lefkoşa’nın Ortaköy bölgesinde, dün akşamüzeri, 28 yaşındaki Ürdün uyruklu üniversite öğrenicisi Shadı Lutfı Yaseen Shalby isimli genç, karın kısmından yaralanmış şekilde bulundu.

Hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan gencin, tanımadığı bir şahıs tarafından bıçaklandığı ileri sürüldü. Karın kısmının sol tarafında 8-10 cm kesik bulunan yaralının hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Bu arada, söz konusu yaralının nerede bıçaklandığı ve olayın nasıl gerçekleştiği konusunda bilgi vermediği öğrenildi.

Yaralıyı görenler yardıma koştu

İddiaya göre, dün akşam saat 18.00 sıralarında, bir hafta önce taşındığı Hacıali apartmanlarının önlerinde yaralıyı görenler vakit kaybetmeden yardıma koştu. İlk yardım bilgisi olan bir kişi, kanamayı durdurmak için tampon uyguladı.

İhbar üzerine kısa sürede olay yerine giden 112 sağlık ekipleri, yaralı genci Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ile Adli Şube ekipleri, olay yerine giderek incelemelerde bulundu.

Daireye bir hafta önce taşındı

Hacıali Apartmanları D Blok 6 Numaralı dairede kalan yaralının, söz konusu evde üç arkadaşıyla birlikte kaldığı öğrenildi.

Olayın gerçekleştiği dakikalarda ikametgahında uyuduğunu söyleyen ev arkadaşı, arkadaşının daireye bir hafta önce taşındığını ve Yakın Doğu Üniversitesi’nde öğrenim gördüğünü söyledi.

Meseleyle ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis, bölgedeki kamera kayıtlarını mercek altına aldı.

Olay yerinde herhangi bir bulguya ulaşılamaması nedeniyle, yaralının bulunduğu yere yürüyerek geldiği düşünülüyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 08:26
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110