banner6

Baskı levhaları bulunamadı, zanlı teminatla serbest kaldı

banner37

Baskı levhaları bulunamadı, zanlı teminatla serbest kaldı
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir matbaada çalışan ve baskıda kullanılan toplam bin 620 Euro değerindeki baskı levhalarını çaldığı gerekçesiyle tutuklanan 57 yaşındaki C.A., yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

   Polis, zanlının çaldığı ileri sürülen levhaların bulunamadığını belirtti.

   “Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan C.A., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu’nun tanığı olarak şahadet veren polis memuru Soner Şaban, 15-24 Haziran tarihleri arasında Lefkoşa’da Büyük Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir matbaada baskı operatörü olarak çalışmakta olan C.A.’nın işyerine ait gazete baskısında kullanılan toplam bin 620 Euro değerindeki AGFA marka 86 x 60.7 mm. ebatlarındaki her bir kutunun içerisinde 20 adet metal levha bulunan toplam 9 adet gazete baskı levhalarını sirkat ettiğini kaydetti.

   Şaban, olayın polise 25.06.2022 tarihinde rapor edildiğini ve zanlının mahkeme emri gereğince tutuklandığını anımsattı.

   Şaban, Mağusa Kaza Mahkemesi’nden alınan arama emri sonrasında zanlıya ait ikametgahta yapılan aramada bahse konu levhaların boş olan 9 paket kutusunun söz konusu ikametgahın avlusu içerisinde bulunduğunu kaydetti.

   Mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmada zanlının iki ayrı tarihte tek kullanımlık olan baskı levhalarını hurda olarak sattığını ve bu emarelerin bulunduğunu söyleyen Şaban, kamera kayıtlarında zanlının 9 adet gazete baskı levhalarını sirkat ettiğinin görüldüğünü anlattı.

   Şaban tahkikatın tamamlandığını belirtip, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2022, 09:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104