banner6

'Başpiskopos çözüm görmüyor ama Anastasiadis'i destekliyor'

banner37

Başpiskopos Hrisostomos’un, Kıbrıs Rum halkının müzakerelerdeki haklarını talep edebilmesi için Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’e desteğini belirttiği, öte yandan çözüm perspektifleriyle ilgili olarak ise hayal kırıklığı ifade ettiği belirtildi.

'Başpiskopos çözüm görmüyor ama Anastasiadis'i destekliyor'
banner151

Fileleftheros gazetesi, yukarıdaki başlıkla yayımladığı haberinde, Hrisostomos’un dün Anastasiadis tarafından kabul edildiğini ve yaklaşık bir buçuk saat süren bir görüşme yapıldığını yazdı.

Başkanlık Sarayı’ndan çıkışında yaptığı açıklamada, müzakere edecek güce sahip olması için Anastasiadis’in yanında olduğunu dile getiren Hrisostomos, ancak çözüm olacağına inanmadığını dile getirdi.

Anastasiadis tarafından, kendisini daha çok hayal kırıklığına uğratan detaylar konusunda bilgilendirilip bilgilendirilmediği konusunda ise Başpiskopos Hrisostomos, buna olumsuz yanıt vererek, kendisinin hiçbir zaman “çözüme gidiyoruz” demediğine işaret etti.

“Diyalogun yeniden başlaması için yeni olgular ve Türkiye’nin tavrıyla birlikte umut var mı?” sorusuna karşılık ise Hrisostomos, diyalogun kendisini ilgilendirmediğini söyledi.

Sözlerinin sonunda yeniden Anastasiadis’e destek belirten Hrisostomos, müzakere yapıp yapmayacağının ise Anastasiadis’in işi olduğunu ekledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 11:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110