banner6

Başpiskopos değil, sanki mafya

banner37

Hrisostomos, Rum Eski Eserler Dairesi Müdürü’nü tehdit ettiğini ve eğer kilise arazinin sit alanı kategorisinden çıkarmazsa ayakta hiçbir şey bırakmayacağını söylediğini kabul etti.

Başpiskopos değil, sanki mafya
banner99

Kıbrıs Başpiskopos Hrisostomos II'nin, Rum Eski Eserler Dairesi Müdürünü yanına çağırarak, Kilise arazisi sit alanı kategorisinden çıkarılmazsa ayakta hiçbir şey bırakmayacağı tehdidinde bulunduğu belirtildi.
Haravgi gazetesine göre, katıldığı bir programda konuşan Hrisostomos, Baf’a bağlı  “Yeroskipos”ta üzerine otel inşa edilmesi planlanan kiliseye ait bir arazinin sit alanı olarak ilan edilmesi, Rum Başsavcının da ilgili görüşü üzerine arazinin bu kategoriden çıkarılması ve bölgeye ilişkin gelecek planları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Habere göre Hrisostomos açıklamalarında, Rum Eski Eserler Dairesi Müdürü’nü tehdit ettiğini ve eğer araziyi sit alanı kategorisinden çıkarmazsa ayakta hiçbir şey bırakmayacağını söylediğini kabul etti.
Arazinin sit alanı olarak ilan edilmede önce kendilerine sorulmadığı eleştirisinde bulunan Hrisostomos, eski eserlere tam  bir saygının olacağını belirterek, sit alanı üzerine inşa edilen ve zemini cam olan Akropolis Müzesi’ni örnek gösterdi.
Hrisostomos, arazinin çok büyük olduğunu ve gerekmesi halinde binanın başka bir noktaya da inşa edilebileceğini söyledi.
 

banner134

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104