banner6

Başsavcı ve Sayıştay arasında anlaşmazlık

banner37

Başsavcı ve Sayıştay arasında anlaşmazlık
banner99

Rum Başsavcı Yorgos Savvidis ile Sayıştay Odisseas Mihailidis arasında, altın pasaport kapsamında verilen vatandaşlıkların araştırılması konusunda anlaşmazlık yaşandığı belirtildi. 
Alithia gazetesi ve diğer gazeteler, Rum Başsavcı Yorgos Savvidis ve Sayıştay Odisseas Mihailidis arasında, vatandaşlıklar konusunda yaşanan anlaşmazlığın, yapılan sert açıklamalarla devam ettiğini yazdılar. 
Habere göre Savvidis dün düzenlediği basın toplantısında, Sayıştayın tepkisinin, Başsavcılığın, kumarhanelerle ilişkili olan kişilere verilen 18 vatandaşlıkla ilgili dosyalara, Sayıştay Mihailidis’in ulaşmasına izin verilmemesinden kaynaklandığını belirtti. 
Savvidis, konuyu araştırması için Araştırma Komitesinin kurulduğuna dikkati çekerken, Sayıştaylığın paralel bir araştırma yapmak istemesini eleştirdi. 
Bu  davranışı “kabul edilemez” olarak nitelendiren Savvidis  bunun; Başsavcılık kurumuna saygı gösterilmediğini ortaya koyduğunu ifade etti. 
Rum Sayıştaylık ise bu açıklamalara yanıt vererek Başsavcının, Sayıştaylığa ve “Kıbrıs Yatırım Programını” denetleme niyetine saygı duymasını talep etti. 
Sayıştaylık ayrıca kendi bünyesinde araştırma yapılması talebinde ısrarlı olduğunu da dile getirdi. 

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88