'Başsavcılıktan gelen değerlendirmeler ışığında hareket ediyoruz'

banner37

Cumhurbaşkanı Akıncı, Başsavcı ve ekibinden, çalışmaları ile yürütülen davalar konusunda bilgi aldı. 

'Başsavcılıktan gelen değerlendirmeler ışığında hareket ediyoruz'
banner90
banner8

Cumhurbaşkanı, “Başsavcılığın çok iyi çalışması ve işlevini yerine getirmesi, demokratik hukuk devletinin iyi işleyişi ile yakından alakalıdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, bugün Başsavcı Aşkan İlgen’i makamında ziyaret etti.  

Cumhurbaşkanı başsavcılığın demokratik hukuk devletinin en önemli müesseselerinden biri  ve devletin hukuk danışmanı olduğunu söyleyerek, Meclis’ten geçen tüm yasaların Cumhurbaşkanı imzasından önce hukuk dairesine intikal ettiğini hatırlattı.  

banner134
“Başsavcılıktan gelen değerlendirmeler ışığında hareket ediyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Akıncı, hukuki alanda herhangi bir tereddüt olduğu zaman da başvurulan merciinin yine başsavcılık olduğunu belirtti. 

Cumhurbaşkanı Akıncı, görüşmede başsavcılığın mekan dahil diğer sorunlarını da değerlendireceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, Anayasal kurumlara ziyaretleri kapsamında geçtiğimiz günlerde Meclis Başkanlığı, hükümet partileri, Meclis’te temsil edilen muhalefet partileri, Yüksek Mahkeme Başkanlığı, Ombusdman, YÖDAK başta olmak ziyaretler yapmıştı.

Başsavcılığın yoğun miktarda devlet aleyhine açılan davalarda devleti temsil ettiğini, gerekli itilaflardaki hukuki görüşlere mütalaa vermekte olduğunu anlatan Başsavcı İlgen, gerekli görülen konulardaki aksaklıkları ilgili birimlere ilettiklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75