Batı Nil Virüsü’ne bir kurban daha

banner37

Yeni Erenköy sakini Senem Şarafat Tulga, dün Yeni Erenköy Caminde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı

Batı Nil Virüsü’ne bir kurban daha
banner90
banner8

Ayşe BULUT

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yaklaşık bir buçuk aydır Batı Nil Virüsü tedavisi gören 37 yaşındaki Senem Şarafat Tulga, hayatını kaybetti.
   Hastane Başhekimi Adil Özyılkan, yaptığı açıklamada, hastanın yaklaşık bir buçuk ay önce yüksek ateş ve güç kaybı ile hastaneye başvurduğunu; yapılan testte batın Nil Virüsü teşhisi konularak tedaviye başlandığını ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını anlattı.

banner134
 

Karpaz Senem Şarafat Tulga’ya ağladı
 

Yeni Erenköy sakini Senem Şarafat Tulga dün Yeni Erenköy Caminde kılınan ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Yeni Erenköy Mezarlığına gözyaşları arasında defnedildi.

Senem Şarafat Tulga’nın cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. Aile yakınları ayakta yakınlarının yardımıyla durabildi.

Senem Şarafat Tulga’nın yakınları defin sırasında fenalık geçirerek olay yerine Yeni Erenköy Sağlık Merkezi 112 ekipleri gelerek müdahalede bulundu.  Senem Şarafat Tulga’nın cenaze törenine Cumhuriyet Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Başbakan Ersin Tatar, Yeni Erenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak ve sevenleri katıldı. Senem Şarafat Tulga Yeni Erenköy’de çok sevilen ve sayılan evli ve iki çocuk annesiydi. Tulga’nın ölümüyle bölge halkı büyük bir üzüntüye boğuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75