Bay-Sen, BRTK’daki grevi askıya aldı

banner37

Bay-Sen, BRTK’daki grevi askıya aldı
banner90
banner99

Bayrak Radyo Televiyon Kurumu’nda yarın yapılacak grev taraflar arasında varılan uzlaşı nedeniyle askıya alındı.

Toplu iş sözleşmesinin imzalanmaması nedeniyle grev kararı alan

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası BAY-SEN üyelerine gönderdiği mesajla tam gün uygulanacak grevin askıya alındığını duyurdu.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürlüğü’nden de konuyla ilgili açıklama yapıldı.

banner134
Açıklamada şunlar denildi ;.

“BAY-SEN ile mutabık kalarak, daha önce söz verdiğimiz üzere kurumda uzun süreden beridir part-time statüde çalışmakta olup birçok haktan mahrum olan personelin akitlenmesi yönünde karar almış bulunuyoruz.
Ayrıca, Kurum’da bozulan hiyerarşik yapının yeniden tesis edilmesi amacıyla boş bulunan yöneticlik kadrolarında görevlendirme adıyla uzun süredir görev yapan yönetici pozisyonundaki personele yürüttükleri görevler doğrultusunda vekalet verilmesi için karar üretilmiştir.

Yönetim Kurulu, Kurum’da sürekli personel olmayıp Toplu İş Sözleşmesi kapsamına giren ve emeklilik hakkı bulunmayan personelin İhtiyat Sandığı kesintilerine ilişkin yeni bir uygulamayı da değerlendirmiştir. Buna göre, söz konusu personelin İhtiyat Sandığı kesintilerinde brüt ücretin %5’i kadar primin çalışandan kesilmesi ve işverenin de buna karşılık olarak %5 depozit yatırmasını öngören düzenlemenin Maliye Bakanlığı’nın onayına sunulmasına karar vermiştir.”

Açıklamada tüm kararların Yönetim Kurulu üyeleriyle uyum içerisinde alındığı belirtilerek, “yönetime geldiğimiz günden itibaren gündemimizde bulunan yeni yasa çalışmamız için de aynı kararlılıkla çalışmalarımıza devam ettiğimizi vurgulamak isterim.”denildi.

BRT

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75