Bayram coşkusu, Bandabulya’ya uğramadı

banner37

Ramazan Bayramı öncesinde alışveriş merkezleri, süpermarketler ve çarşılar alışveriş yapan insanlarla dolup taşarken Bandabulya’ya uğrayan vatandaş sayısı yine parmakla sayılacak kadar azdı

banner87
Bayram coşkusu, Bandabulya’ya uğramadı
banner99

Serap ŞAHİN

Şeker Bayramı olarak bilinen Ramazan Bayramı’nın yaklaşması da Bandabulya esnafının yüzünü güldürmeye yetmedi.

Alışveriş merkezleri, marketler ve çarşılar bayram öncesi tıklım tıklım alışveriş yapan insanlarla dolarken, Bandabulya’ya yine uğrayan vatandaş sayısı parmakla sayılacak kadar azdı.

KIBRIS’a konuşan Bandabulya esnafı, her geçen gün müşteri sayılarının daha da düştüğünü söyleyerek isyan etti.

Eski bayramları özlediğini dile getiren esnaf, ayrıca maddi sıkıntılar nedeniyle de bayramların kendileri için de tadı tuzu kalmadığını söyledi.

Esnaf ne dedi?

Osman Köklüoğlu:

“Her yer berbat durumda. Bayram bence Müslümanlığın bir şartıdır. Parası olana her gün bayram aslında. Eski bayramlar eskilerde kaldı. İnsanlarda o muhabbet kalmadı maalesef”.

Songül Şahin:

“İş yok. Bir haftadır boşuna gidip geliyoruz. Cebinde para varsa, sağlığın yerindeyse her gün bayram. Bayram eskilerde kaldı”.

Mehmet Bulduk:

“İşler çok durgun. İnsanlar sıcaklardan çıkmıyor. Fiyatlarımız uygun ama satışlar çok az. Bayram coşkusu bile Bandabulya’ya yansımadı”.

Baki Dilekçi:

“Satışlarımız standart. Bayramlık bir hareket yok. Bence bayram; küsleri barıştırmak, garibanları sevindirmek demektir. Kıbrıs’da bayram havası yaşayan bir durum, hazırlık artık eskisi gibi yok”.

Yavuz Umar:

“Eski çocukluğumuzun bayramları bayram tüterdi. Daha bir bayram havası olurdu. O yıllarda bayramdan bayrama ayakkabı alınırdı ve bu bile bizim için heyecan vericiydi”.

Kadir Bayraktar:

“Çarşı çok durgun… İlk defa böyle bir sessizlikle karşılaşıyoruz. Hafta içi bile daha çok satış oluyordu. Belki de hava sıcaklığından dolayı insanlar çıkmak istemiyor”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96