banner6

Bayram şekerleri hazır

banner37

Bayrama sayılı günler kala bayram şekerleri ve tatlıları da raflardaki yerini aldı. Birçok vatandaş “ya bulamazsak” kaygısıyla siparişlerini günler öncesinden verdi.

Bayram şekerleri hazır
banner151

Ceren ÖZBİL

Şeker Bayramı diye de adlandırılan Ramazan Bayramı’na sayılı günler kaldı. Bayramın yaklaşması en çok bayram şekeri, çikolata, tatlı, lokum satan yerlerin yüzünü güldürdü.

Vatandaşlar şimdiden bayramda ikram edecekleri çikolataların, şekerlerin ve tatlıların siparişini vermeye başladı.

Bayram öncesinde en çok sipariş alan çikolata ve şekerlemeler arasında badem şekeri ve çikolatalı hurma yer aldı. Tatlılar arasında ise ilk sıraları baklava, ekmek kadayıfı ve güllaç paylaştı.

İş yerlerinden alınan bilgiye göre bir kilo badem şekerinin fiyatı 65 TL ile 130 TL arasında değişim gösterirken, çikolatalı hurmanın kilosu 100 TL, aile boyu güllaç 30 TL, aile boyu ekmek kadayıfı 25 TL ve bir kilo baklava da 45 TL’den satılıyor.

Çıraklı: Çikolatalı hurmaya ilgi yoğun

Caramel Çikolata dükkânı yetkilisi Özde Çıraklı, Ramazan Bayramı öncesinde oruç tutulması nedeniyle çikolatalı hurmanın yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Bu ürünün sadece bayram için değil, Ramazan ayı boyunca büyük bir ilgi gördüğünden söz eden Çıraklı, çikolatalı hurmanın iftar sofralarının da gözde yiyecekleri arasında olduğunu söyledi. Özde Çıraklı şu şekilde konuştu:

“Özellikle badem şekerleri, lokum ve çikolatalı hurma bayram için yoğun ilgi görüyor. Yaklaşık 200 çeşit ürünümüz var. Gelen müşterilerimiz ağız tadına göre beğendiği ürünleri seçebiliyor. Ürün fiyatları paketlere ve miktara göre değişiyor. Örneğin badem şekeri fiyatları kilosu 65 TL ile 75 TL arasında değişiyor ve 130 TL’ye kadar çıkabiliyor. Çikolatalı hurmalarımızın kilosu 100 TL’dir, daha az olan paketlerin içerisinde 30 ile 40 TL’ye satılanlar da var. Biz bu ürünleri müşterilerimize verdiğimizde sıcaktan koruyacak ambalajların içerisine koyuyoruz. Özellikle araba sıcaklığının yüksek olması nedeniyle bu sıcaklıktan koruyoruz.”

Önem: Güllaç, ekmek kadayıfı ve baklava çok tercih ediliyor

Şefler Pastanesi yetkilisi Mehmet Önem, bayram için en çok satılan tatlılar arasında çikolatalı ürünler ve baklavanın yer aldığını belirtti. Önem şu ifadeleri kullandı:

“Baklava, Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer aldığı için yine bayramda en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Ayrıca güllaç, ekmek kadayıfı da en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

8 kişilik bir güllaç 30 TL, aile boyu ekmek kadayıfı 25 TL ve bir kilo baklava da 45 TL’ye satılıyor. Bunun dışında 8 TL gibi daha düşük fiyatlara satılan tek kişilik porsiyonlarımızda var.”

 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2017, 09:21
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110