Bayramı karartmayın

banner37

TKÖD Başkanı Mehmet Avcı, güzel ve mutlu bir bayram geçirmek için sürücüleri uyardı. “Trafik kazaları ile ülkeyi yasa boğmayalım” diyen Avcı, dikkatsiz, süratli ve alkollü araç kullanmanın mutluluk değil, kötü haber getireceğine dikkat çekti:

Bayramı karartmayın
banner99

Eniz ORAKCIOĞLU

“ÜLKEYİ YASA BOĞMAYALIM”… Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, emniyet kemerinin hayat kurtardığına dikkat çekerek, araçtaki tüm yolcuların emniyet kemerini bağlamasının yüzde 70 hayat kurtardığını, son yıllarda meydana gelen kazalardaki ölümlerin ise yüzde 70’inin kemerlerinin takılı olmamasından ileri geldiğini kaydetti. “Trafik kazaları ile ülkeyi yasa boğmayalım” diyen Avcı, alkollü sürücünün mutlaka hata yaptığını, alkol kullananların araç kullanmaması gerektiğini belirtti.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD) Başkanı Mehmet Avcı, KIBRIS’a konuşarak bayramda sürücüleri alkollü, süratli ve dikkatsiz araç kullanmamaları için uyardı.

Avcı, bayramda eğlenceyi abratıp, alkollü araç kullanılmamasının önemine dikkat çekerek, sürücülerin gideceklere yere acele varmak için sürat yapmaktan kaçınmaları gerektiğini vurguladı.

“Güzel geçebilecek bir bayram gününü karartmayın” diyen Avcı, süratli ve alkollü sürüşün kara haber getirebildiğini söyledi.

Avcı, alkollü sürücünün mutlaka hata yaptığını söyleyerek, alkol içen kişilerin araç kullanmaması için uyardı.

banner134
Havaların sıcak oluşundan dolayı alkolün ve fazla ya da ağır yenen yemeğin yorgunluk veya uyku etkisi yaratabileceğini belirten Avcı, “Yorgunsanız veya iyi hissetmiyorsanız yolcu koltuğuna oturun” dedi.

Avcı, güzel ve mutlu bir bayram geçirmek için sürücüleri uyardı. “Trafik kazaları ile ülkeyi yasa boğmayalım” diyen Avcı, emniyet kemerinin öneminden bahsetti.

Emniyet kemerinin hayat kurtardığına dikkat çeken Avcı, araçtaki tüm yolcuların emniyet kemerini bağlamasının yüzde 70 hayat kurtardığını kaydetti.

Avcı, son yıllarda ölümlü trafik kazalarına bakıldığında hayatını kaybedenlerin yüzde 70’inin kemerlerinin takılı olmadığının görüldüğüne işaret etti.

Avcı, çocukların da seyahatler sırasında koruma koltuğuna yerleştirilip, kemerle bağlamak gerektiğini hatırlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75