Bayramı kimseye zehir etmeyin

banner37

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, “Bayramda, mutluluğu paylaşmak ön plana alınmalı. Dikkatsiz, süratli ve alkollü araç kullanmak mutluluk değil, kötü haber getirir” dedi

Bayramı kimseye zehir etmeyin
banner90
banner8

Eniz ORAKCIOĞLU

“ÜLKEYİ YASA BOĞMAYALIM”… Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, emniyet kemerinin hayat kurtardığına dikkat çekerek, araçtaki tüm yolcuların emniyet kemerini bağlamasının yüzde 70 hayat kurtardığını kaydetti. “Trafik kazaları ile ülkeyi yasa boğmayalım” diyen Avcı, alkollü sürücünün mutlaka hata yaptığını, alkol kullananların araç kullanmaması gerektiğini belirtti.

Ramazan Bayramı yani halk arasında bilinen adıyla Şeker Bayramı bugün başlıyor.  

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, KIBRIS’a konuşarak bayramda sürücüleri alkollü, süratli ve dikkatsiz araç kullanmamaları için uyardı.

Emniyet kemerinin hayat kurtardığına dikkat çeken Avcı, araçtaki tüm yolcuların emniyet kemerini bağlamasının yüzde 70 hayat kurtardığını kaydetti. Avcı, alkollü sürücünün mutlaka hata yaptığını söyleyerek,sürücü ve yolcuların birbirini denetleyerek yolculuğa çıkması gerektiğine dikkat çekti. Avcı, “Bayramı kimseye zehir etmeyin” diye uyardı.

Avcı, güzel ve mutlu bir bayram geçirmek için sürücüleri uyardı.  “Trafik kazaları ile ülkeyi yasa boğmayalım” diyen Avcı, sürücüleri “bayramdır acele gitmem gerek” düşüncesine kapılmamaları için uyardı.

banner134
Avcı, mutluluğu paylaşmanın ön plana alınması gerektiğinin altını çizerek, dikkatsiz ve süratli araç kullanmanın kötü haber getireceğini söyledi.

“Trafik kurallarına uyalım” diyen Avcı, alkollü araç kullanmanın yanlış olduğunu tüm dünyanın artık benimsediğini, ülkemizde de artık alkol içen bireylerin o şekilde araç kullanmaması gerektiğine işaret etti.

Avcı, alkollü sürücünün mutlaka hata yaptığını söyleyerek, alkol içen kişilerin araç kullanmaması için uyardı.

Öte yandan günlerin uzun olduğuna dikkat çeken Avcı, sürücülerde yorgunluğun da baş gösterebileceğine, direksiyon başında uyuya kalan sürücüler olabileceğine işaret etti.

“Yorgunsanız veya iyi hissetmiyorsanız yolcu koltuğuna oturun” diyen Avcı, ağır yenen yemeğin de uyku hali oluşturabileceğini söyledi.

Bayramda sürücü ve yolcuların birbirini denetleyerek yolculuğa çıkması gerektiğine dikkat çeken Avcı, “Bayramı kimseye zehir etmeyin” diye uyardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75