banner6

Bayramı zehir etmeyin!

banner37

Bayramı zehir etmeyin!
banner151 banner143

Ahmet UÇAR

   Kurban Bayramı yarın başlıyor. Aile ziyaretleri başta olmak üzere tatil ve eğlence amaçlı yollardaki trafik yoğunluğu, olası kazaları da akla getiriyor. Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TKÖD) Başkanı Mehmet Avcı, sürücüleri, kurallara uyması konusunda uyardı; “Bayramı zehir etmeyin” dedi.

   Avcı, bayramda araç kullanan kişilerin kurallara uyması, sürat yapmaması, karşıdan veya yandan gelen araçları önemsemesi; yorgun ve alkollü bir şekilde araç kullanılmaması uyarılarda bulunarak, “Kimse bize bayramı zehir etmesin, kara haber getirmesin, güzel bir bayram geçirelim. Bunun için trafikte kurallara uyalım” şeklinde konuştu.

  

“Bayramda kara haber getirmeyin”

   Avcı, son zamanlarda artan trafik kazalarında aşırı alkol limitleri ve uyuşturucu kullanımının dikkat çekmekte olduğunu belirterek, Kurban Bayramı tatilinin güzel geçmesini dileyip, bu güzel günlerde toplumun trafik kazaları nedeniyle yasa boğulmasını istemediklerini kaydetti.

   Direksiyon başına geçenlerin bayram günlerinde her zaman olması gerektiği gibi yolda ciddiyeti bozmaması, kurallara uyması gerektiği konusunda uyarılarda bulunan Avcı, alkollü ve yorgun bir halde araç kullanılmamasının ise en çok önemli olduğunu vurguladı.

   Avcı, araç kullanırken sürat yapılmaması, karşıdan veya yandan gelen arabalara önem verilmesi yönünde de çağrı yaparak, “Kimse, emniyet kemeri bağlamaktan kaçınmasın, bayramdır diye rahat davranmasın. Kuralların içerisinde emniyet kemeri bağlanması da vardır. Arka koltuktaki çocukları mutlaka bebek koltuklarına oturtmak da kuralların içerisinde yer almaktadır. Bunlar hem çocuklarımızın, hem de kendi canımızın en büyük koruyucusu olacaktır” ifadelerini kullandı.

   Polislerin de bayram tatili olsa bile aynı şekilde görevlerinin başında olacaklarına inandığını söyleyen Avcı, ancak bu şekilde yollardaki düzenin sağlanabileceğini kaydetti.

   Avcı, kazaların altında devlet otoritesinin kendini gösterememesinin yattığını belirterek, denetimlerin yetersiz olması, yaptırımın caydırıcılığının bulunmaması, birçok kişinin kurallara uymadığında yakalansa bile ağır bir cezayla karşılaşmayacağını bilmesinin yattığını vurguladı.

   Avcı, “Bayramı kimse bize zehir etmesin, kimse kara haber getirtmesin, hep beraber güzel bir bayram geçirelim. Bu da acele etmemek, yollarda kurallara uymak, alkollü bir şekilde ilaç kullanmamaktan geçmektedir” dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104