Bayramlarını kutlayıp, sınav stresini attılar

banner37

Zimbabweli öğrenciler, sınavları nedeniyle erteledikleri kendi ülkelerinin bayramı olan ‘18 Nisan Bağımsızlık Günü’nü gecikmeli olarak dün kutladı

Bayramlarını kutlayıp, sınav stresini attılar
banner90

Erol KANLIADA

 

   Ülkemizdeki üniversitelerde okumakta olan Zimbabweli öğrenciler, kendi ülkelerinin bayramı olan 18 Nisan Bağımsızlık Günü’nü, gecikmeli olarak dün kutladı.

banner9
   Sınavlarına denk geldiği için erteledikleri 18 Nisan Bağımsızlık Günü kutlamalarını, dün Başkent Lefkoşa’da Göçmenköy Futbol Sahası’nda gerçekleştiren Zimbabweli öğrenciler, oldukça keyifli bir gün geçirdi.

   Yurdun dört bir yanındaki üniversitelerde öğrenim gören Zimbabweli gençler Göçmenköy Futbol Sahası’nda bir araya geldi ve ülkelerinde çok sevilen Rugby maçları yaptı. Turnuva şeklinde yapılan Rugby maçlarından oldukça keyif alan gençler, müzikler eşliğinde eğlendi.

   Maçlar sırasında sakatlanan ve ayağında kırık şüphesi bulunan bir sporcunun ambulansla hastaneye kaldırılması bu keyifli güne biraz gölge düşürse de, bazı Zimbabweli gençlerin kendi ülkelerine özgü yemeklerin satışının yapıldığı stantları açması moralleri yeniden yükseltti.

   Ülkelerinin yemeklerini tadan gençler, maçlara tezahürat edip, çalan müzikler eşliğinde eğlendi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96