Bayramlık tatlılar alıcısını bekliyor

banner37

Kurban Bayramı yaklaşırken evleri de bayram heyecanı sardı. Vatandaşların bayramda konuklarına ağırlayacağı lokumlar, şekerler, çikolatalar, kolonyalar ve tatlı çeşitleri de market ve alışveriş merkezlerindeki stantlarda yerlerini aldı

Bayramlık tatlılar alıcısını bekliyor
banner90
banner8

STANTLAR RENGÂRENK… Bayram heyecanının yaşanmaya başladığı bu günlerde çikolata, şeker ve lokum satışlarında kıpırdanmalar göze çarpıyor. Rengârenk şekerlemeler, bayramların vazgeçilmez ikramlıkları arasında olan lokum tarzı şekerlemeler de birbirinden şık ambalaj ve renkleriyle alıcılarını beklemeye başladı

Funda ÖZSAKINÇ

   Kurban Bayramı’na sayılı günler kalırken, herkesi de bayram heyecanı sardı.

  Vatandaşların bayramda konuklarına ağırlayacağı lokumlar, şekerler, çikolatalar, kolonyalar ve tatlı çeşitleri de market ve alışveriş merkezlerindeki stantlarda yerlerini aldı.

   31 Temmuz’da başlayacak 4 günlük Kurban Bayramı için evlerde de hazırlıklarla ilgili planlar yapılmaya başlandı.

   Piyasa da kendini bayrama yönelik ihtiyaçlar için programladı.

   Gerek kurbanlık, gerekse bayramlık kıyafetler, ikramlık şekerleme, tatlı ve kolonya gibi malzemeler, bayram alışverişlerini bekliyor.

   Bayram heyecanının yaşanmaya başladığı bu günlerde çikolata, şeker ve lokum satışlarında kıpırdanmalar göze çarpıyor.

   Rengârenk şekerlemeler, bayramların vazgeçilmez ikramlıkları arasında olan lokum tarzı şekerlemeler de birbirinden şık ambalaj ve renkleriyle alıcılarını beklemeye başladı.

   Özellikle fiyatı nispeten daha düşük olan bayram şekerlerine talebin daha yoğun olacağı öngörülüyor.

banner134
   Vatandaşların, önümüzdeki günlerde bayram alışverişi kapsamında kurbanlık alımı ve tekstil ürünlerine daha yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

    Badem şekeri, çikolata ve lokumlar çeşitli fiyat aralıklarından satışa sunuldu.

İkramlık şekerleme ve tatlılar 13- 95 TL arası değişiyor

   Marketlerde bayram şekerleri ortalama 13 TL’den müşteriye sunulurken, paket çikolatalarda bu fiyat 58 TL’ye kadar çıkıyor.

   Öte yandan bazı şirketlerin, özel şeker ve çikolata imalatı yapan yerlere, personel ve müşterileri için temmuz ayı başı itibarıyla sipariş verdikleri öğrenildi.

   Özel şeker imalatı yapan firmalarda çikolataların kilo fiyatı, fındıklı, fıstıklı, ambalajlı olarak 55-95 TL arasında değişiyor. Lokumların fiyatı ise 15 TL ile 65 TL arasında çeşidine göre farklılık gösteriyor.

   İkramlık tatlılarda ise en çok rağbet gören yine ilk sırada baklava olurken, kilo fiyatı ortalama 75 -90 TL arasında.

   İkinci sırada gelen güllaç ise 35-55 TL arasında farklılık gösterirken, üçüncü sırada gelen tel kadayıfı da 25 TL ile 45 TL arası değişkenlik gösteriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75