banner6

Bazı bölgeler bir süreliğine elektriksiz

banner37

Bazı bölgeler bir süreliğine elektriksiz
banner150 banner151 banner143

Girne, Lefkoşa ve Karpaz’ın bazı bölgeleri bugün bir süreliğine elektriksiz kalacak.

GİRNE

Kıb-Tek, Beşparmak köyüne yaklaşık 3 saat elektrik verilemeyeceğini bildirdi.

Kıb-Tek’ten yapılan yazılı açıklamada, orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak bakım onarım çalışması nedeniyle 09.00 ile yaklaşık 12.00 saatleri arasında Tarsan Çiftliği ve civarı ile Beşparmak köyüne elektrik verilemeyeceği belirtildi.

DEĞİRMENLİK VE HASPOLAT

Değirmenlik bölgesinde, orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak bakım onarım çalışması nedeniyle 3 saatlik kesinti olacak.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’ndan verilen bilgiye göre, 09:00 ile yaklaşık 12:00 saatleri arasında; Değirmenlik Taşocakları, Tesisler ve Su Motorları, Alevkayası, Yayla Tepe ve Levent Taşocakları’na elektrik verilemeyecek.

Kıb-Tek Lefkoşa Bölge Amirliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Haspolat Arıtma Tesisleri Civarı, Levent Kesimhane ve civarı, Levent Kesimhane ile Değirmenlik Çemberi arasında kalan bölge, Değirmenlik Çemberi ile Değirmenlik 14. Zırhlı Tugayı arası yol üzerindeki bölge, Paksüt, Levent Yem Fabrikası, Haspolat Levent Tuğla Tesisleri ve Civarı, Haspolat Kirli Sanayi’nin bir bölümü Haspolat Et Kombinası Tesisleri ve civarı, Başpınar Un Fabrikası, Ercan Devlet Üretme Çiftliği Bölgesi,  Sivil Havacılık Dairesi Radar Binası, Ercan Havaalanı Şantiye Bölgesi ve Kırklar’ın bir bölümü, Airkam Ltd, Hurdacılar Bölgesi ve civarındaki su kuyuları bölgesine 09:00-14:00 saatleri arasında elektrik enerjisi verilemeyecek.

Kesinti orta gerilim şebekesinde yapılacak bakım onarım çalışmasından kaynaklanacak.

KARPAZ

Elektrik şebekesindeki bakım-onarım çalışması nedeniyle saat 10.00 ile 16.00 saatleri arasında Marina ve Dipkarpaz köyünün büyük bölümüne, Dipkarpaz’a, Zaferburnu’na, Dipkarpaz köyüyle Zaferburnu arasında kalan tesislere, Dipkarpaz köyü ağıllar bölgesine, Sipahi’nin küçük bölümüne, Tanyel, Zeytinlik ve Döveç sitelerine elektrik verilemeyecek.

Elektriğin çalışmanın seyrine göre belirtilen saatten erken veya geç verilebileceği belirtilirken, vatandaşlardan şebekede her an elektrik enerjisi varmış gibi davranması istendi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110