Bazı partiler vekil adaylarından fahiş paralar istiyor

banner37

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, bazı siyasi partilerin vekil adayı olacak kişilerden fahiş paralar istediğini savundu.

Bazı partiler vekil adaylarından fahiş paralar istiyor
banner90
banner8

Özersay, Halkın Partisi’nin adaylık için düşük bir rakam belirlediğini kaydederek,  “Halkı içinden insanlara açık bir süreç bizim için önemlidir” dedi.

HP Genel Başkanı Kudret Özersay, partisinin hükümete gelmesi halinde yapacağı icraatların bazıları konusunda yazılı açıklama yaptı.

Döviz, istihdam gibi konularda değinen Kudret Özersay, döviz artışının yarattığı olumsuz etkileri azaltmak için Fiyat İstikrar Fonu’nu kullanacaklarını, temel gıda ürünlerindeki pahalılığın önüne geçecek tedbirler de alacaklarını söyledi. Gümrük ve fon benzeri kalemleri belirli bir döviz kuruyla sabitlemeye gideceklerini de belirten Özersay, döviz borcu olan vatandaşların borçlarını Türk Lirası’na dönüştürmelerini teşvik edeceklerini belirtti. 

Adil sınav sistemi

banner134
Kamuya istihdam konusunda da açıklamalarda bulunan, göreve gelmeleri halinde geçicileri işten çıkarmayacaklarını, kadrolanmaları sürecinde adil sınav yaklaşımıyla hareket edeceklerini söyleyen HP Genel Başkanı Kudret Özersay, “Kamuda çalışma barışını olumsuz etkileyecek ayrıcalıklı uygulamaların adil bir sınav sistemiyle kaldırılması gerek” dedi.

Pek çok bakanlıkta geçici işçi statüsünde kişiler istihdam edildiğini, bu kişilerin memur gibi masa başında çalıştırıldıklarını söyleyen Özersay, bunun yasalara aykırı olduğunu savundu. 

Özersay, “Bu tür uygulamalara Halkın Partisi olarak son vereceğiz, geçici işçi statüsünün de bu şekilde istismar edilmesini önleyecek yasal değişikliğe gideceğiz” dedi.

Bazı siyasi partilerin vekil adayı olacak kişilerden fahiş paralar istediğine de savunan Özersay “Maalesef bu statükocu partiler göreve değil koltuğa taliptirler” ifadelerini kullandı.

Halkın Partisi’nin adaylık için düşük bir rakam belirlediğini kaydeden Özesay, “Halkı içinden insanlara açık bir süreç bizim için çok önemlidir” dedi. Açıklamasında, Meclis oturumlarına tam kadro katılacak, çalışmalara var güçleriyle katkı koyacak vekillere ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Özersay, “Ülkenin ihtiyacı olan budur. Halkın Partisi iktidarında Meclis’te boş salona konuşma ya da nisap sorunu yaşanmayacak” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75