banner6

Bedreddin Demirel Caddesi'nde trafik akışı yeniden sağlandı

banner37

Kamu Araçları İşletmecileri Birliği(Kar-İş) Lefkoşa’da araçlı eylem başlattı.

Bedreddin Demirel Caddesi'nde trafik akışı yeniden sağlandı
banner151

13:00 - Bedreddin Demirel Caddesi’nde trafik akışı yeniden sağlandı

Kamu Araçları İşletmecileri Birliği’nin (Kar-İş), Cumhuriyet Meclisi önündeki eylemi nedeniyle bir süreliğine duran Bedreddin Demirel Caddesi’ndeki trafik akışı saat 12:30 sırlarında yeniden başladı.

Eylem nedeniyle, Bedreddin Demirel Caddesi ve Cemal Gürsel Caddesi’nde bekletilen toplu taşıma araçlarından dolayı trafik kısmen durmuştu.

11:00 - Trafik felç

Kamu Araçları İşletmecileri Birliği (Kar-İş), yeni toplu yolcu taşıma fiyat tarifesinin uygulamaya konmaması gerekçesiyle sürdürdüğü eylemlere ek olarak bugün Cumhuriyet Meclisi ve Maliye Bakanlığı önünde araçlı eylem yapıyor. Terminal bölgesinden başlayan eylem dolayısıyla, Lefkoşa trafiğinde ciddi aksamalar meydana geliyor.

Eylem saat 11:00 sırlarda tüm ilçelerden gelecek olan üyelerin katılımıyla başladı.

Kar-İş, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bünyesindeki İzin Kurulu tarafından toplu yolcu tarifelerine yapılan yüzde 26.5’lik zammın, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı tarafından kabul edilmediği için uygulanmaya konmadığı gerekçesiyle 2 Mayıs’ta  Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı okulların öğrenci taşımacılığını, dün sivil yolcu taşımacılığını, bugünden itibaren de özel okullara öğrenci taşınmasını da süresiz olarak durdurdu.

Kar-İş, 17 bine yakın öğrencinin taşımacılığını yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2017, 11:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110