Belediye çalışanları süresiz greve, başkan mahkemeye

banner37

Dev-İş, Büyükkonuk Belediyesi’nde 9 Mart Pazartesi gününden itibaren süresiz greve gidileceğini açıkladı

Belediye çalışanları süresiz greve, başkan mahkemeye
banner90
banner99

Devrimci Genel İş Sendikası (Dev-İş), Büyükkonuk Belediyesi’nde 9 Mart Pazartesi gününden itibaren süresiz greve gidileceğini açıklarken, Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu’nun avukatı da, müvekkili hakkında çıkan asılsız haberler ve şahsına yönelik hakaretvari söylemlerle ilgili yasal yollara başvurulacağını belirtti.

Aralık, Ocak, Şubat ve 13. maaşları ödenmeyen çalışanların grevden başka bir seçeneği kalmadığını açıklayan Dev-İş Başkanı Ömer Naşit “Artık yapacak bir şey kalmadı. Devletin bu konuya ilgisi yok” dedi.

Büyükkonuk Belediyesi’nin bütçesinin de geçmediğine dikkati çeken Naşit “Pazartesi’den itibaren Büyükkonuk’ta süresiz grevdeyiz. Mücadelemizi süresiz grevle sürdüreceğiz. Çalışanların haklarının bu şekilde gasp edilmesine göz yumamayız” dedi.

Sennaroğlu, yargıya gidiyor

Bu arada, Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu da avukatı Zehra Töre aracılığıyla yaptığı açıklamada, Sennaroğlu’nun belediyenin içinde bulunduğu maddi sıkıntıyı aşmak için “canla başla” çalıştığı bir ortamda basında hakkında çıkan asılsız haberler ve şahsına yönelik hakaretvari söylemlerle ilgili yasal yollara başvuracağını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75