banner6

Belediye ve Gençlik çalıştayı düzenlendi

banner37

Gazimağusa Belediyesi’nin halkın istek ve görüşlerini tespit etmek amacıyla düzenlediği Mağusa Günlükleri çerçevesinde ‘Belediye ve Gençlik’ konulu çalıştay yapıldı.

Belediye ve Gençlik çalıştayı düzenlendi
banner8

Buğday Camii’nde yer alan etkinlikte sivil toplum örgütlerinden gençlerin katılımıyla ‘Gençlerin yerel yönetimlerden beklentileri nelerdir’ konulu oturum gerçekleştirildi.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada,  çalıştaya katılan gençlere  yapacakları işlerde başarılı olmaları için heyecan duymaları gerektiğini belirterek, sadece diplomayla hayatta başarılı olunamayacağını söyledi.

Çalıştayın önemine dikkat çeken Arter, çıkacak sonuçların yol haritası oluşturmada kendilerine rehber oluşturacağını, Gençlik Dairesi’nin kayıtlaırından da faydalanacaklarını kaydetti.

Arter, Mağusa Gelişim Akademisi’ni gençlerin kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla açtıklarını vurgulayarak,  gençlerin kültür sanat ve spor faaliyetlerine katılmalarını istedi.

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da, ülkede her şeyin bir noktaya gelip orada durduğunu, ülkedeki yetenekli gençlerin bir noktaya kadar geldiğini ancak sonra herşeyin kısıtlandığını belirtti.

banner134

Eroğlu ülkeyi tanıtacak kültürel sosyal ve sportif alanlarda bütçe kısıtlaması olmaması gerektiğini belirterek, devletin gençlik politikası olmadığını ileri sürdü.

Eroğlu, ülke gençliğine daha çok maddi imkanlar sağlanması gerektiğinin altını çizerek, devletin bütçe oluşturarak gençleri desteklemesi gerektiğini vurguladı.

Gençlerin sorumluk verildiğinde  yerine getirdiklerine değinen Eroğlu, ülke gençliğine  güvenmek gerektiğini ifade etti.

Gençlik Dairesi’nin faaliyetleri hakkında bilgi veren Eroğlu, düzenledikleri gençlik kurultayında ortaya çıkan sonuçların büyük bir bölümünü hayata geçirdiklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2016, 18:12
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104