'Belediyecilik oyun sahnesi değildir!'

banner37

Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş, seçim öncesi kendisine ve ailesine karşı karalama politikaları yürütüldüğünü iddia etti ve sosyal medya hesabından yanıt verdi:

'Belediyecilik oyun sahnesi değildir!'
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK
Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş, görevinin 2’nci dönemindeki 2’ci gününde, sosyal medya hesabından zehir zemberek bir açıklama yaptı ve seçim öncesi kendisine ve ailesine karşı karalama kampanyası yürütüldüğünü belirtti.

“Belediyecilik oyun sahnesi değildir. Görev süremde rozetim rafta, ekibimle hizmet için çalıştım” diyen Öztaş, bundan sonra da Geçitkale ve beldesine, ekibiyle hep daha iyi hizmet için çalışacaklarını belirterek, belediyeciliğin, vizyon isteyen, tarafsız bir hizmet biçimi olduğunu ifade etti.
“Kimsenin başaramadığını başardık” diyen Öztaş, birçok belediyeye örnek olduklarını anlattı ve küçük bir belediyenin 4 yılda 51 başarılı projeyi hayata geçirip, Geçitkale’yi dünyanın 30 ülkesinden 236 kentin üye olduğu Cittaslow’a dahil edip, büyük işler yapabileceğini kanıtladığını söyledi.
Hasan Öztaş, aynen şu açıklamayı yaptı:
“Her seçim sancılıdır! Kimse çıktığı yolda kaybetmek istemez. Herkes, kendini anlatma ve ifade etme derdindedir. Biz, 4 yıl önce çıktığımız bu yolda sözler verdik ve verdiğimiz sözlerin bilincinde hareket ettik. 4 yıl önce halkımız güven duyarak seçimini yaptı. Belde halkımız, dün nasılsa bugün de yine aynı güvenle sandığa gidip tercihini yaptı.

banner134
4 yılda 51 projeyi hayata geçirdik ve hep daha iyisini hedefledik. Hedeflediğimiz her projeyi anlımızın akıyla tamamladık. Her köyümüzün farklılığını ortaya koymak için çaba sarf ettik. Kolay olmadı. Çok büyük sıkıntı çektik, zorluklarla mücadele ettik. Önce inandık, sonra başardık. Yılmadık. Projelerimizde, mimar ve mühendislerle çalıştık. İşin başından sonuna kadar en iyisini yapma çabası içinde olup, projelerimizi hizmete açtık. Bugünlere kadar kimsenin başarmadığını başardık. Küçük bir belediyenin ne denli büyük işler yapacağını kanıtlayıp birçok belediyeye örnek olduk. Bu en büyük gururum oldu. Dahası, Geçitkale’yi, dünyanın 30 ülkesinden 236 kentin üye olduğu Cittaslow’a dahil ettik.
Ancak, ne yazık ki, adil ve adaletli seçim kampanyası yürütmeyen kişiler, şahsımı, ailemi, mesleğimi, şerefimi hatta kişiliğimi hedef alarak karalama politikalarıyla çalışmalarını sürdürüp, farklı bir algı operasyonu yaratma çabasında oldu hep. Bizler, bir ekibiz. Kendimizden başkasını hedef alarak ilerlemediğimiz gibi, kimseyi kötüleyerek bir yere varılmayacağının da bilincinde ve olgunluğundayız. Yerel Seçimler öncesi yürütülen karalama çalışmaları kimseye bir şey kazandırmadı, kazandırmayacak. Kötü söz ve karalama sahibine aittir. Halkımız, 4 yılda neler ortaya koyduğumuzu ve verdiğimiz sözlerin ne kadarını hayata geçirdiğimizin bilincindedir.
4 yıl önce olduğu gibi, yolumuza aynen hep daha iyisi için devam edeceğiz. 7’den 70’e herkese eşit durduk. Durmaya devam edeceğiz. Siyasi rozetimizi makamımıza oturduğumuz anda çekmeceye bıraktık. Belediyecilik, vizyon isteyen, tarafsız bir hizmet biçimidir. Kimsenin oyun sahnesi değildir. Halka algı operasyonu yaratarak, yapılan hizmetleri küçümsemek ve bunlar üzerinden pirim yapmak ancak acizlerin ve zavallıların işidir.
Bu zorlu süreçte yanımda yer alan başta aileme, ekibime, meclis üyesi arkadaşlarıma, tüm sevenlerime ve bu yola baş koyup gönül veren, tüm sevgili belde halkıma canı gönülden teşekkür ederim.
Bunun yanında yeni dönemde görev yapacak muhtarlarım, azalarım ve meclis üyesi kardeşlerime başarılar dilerim. Yine bağımsız belediye başkanı adayı olan, Sayın Olsan Oran ve aday olan UBP meclis üyesi tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.”

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 09:08
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75