banner6

Belediyenin kapısına kilit vurdular!

banner37

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Yenierenköy Belediyesi’ndeki sorunları aşmak ve çalışanların yaşadığı mağduriyetleri gidermek için hükümet ile yapılan görüşmelerin sonuçsuz kaldığını ve grev kararı aldıklarını açıkladı.

Belediyenin kapısına kilit vurdular!
banner99

BES olarak Yenierenköy Belediyesi’nin kapısına bugün kilit vuracaklarını bildiren BES Başkanı Mustafa Yalınkaya, saat 11.00’de, yaşanan süreci, gelinen aşamayı ve bundan sonra emekçilerle birlikte sendikanın nasıl bir tavır sergileyeceğini belediye binasının önünde yapacakları basın açıklamasıyla duyuracaklarını belirtti.

banner134

Konuyla ilgili Türk Ajansı Kıbrıs’a kısa bir açıklamada bulunan BES Genel Sekreteri Serkan Gölcük, hükümetlerin, Yenierenköy Belediyesi konusunda kalıcı çözümler üretemediğini söyleyerek, “Bugüne kadar ‘yapacağız, edeceğiz’ gibi sözler verildi, ortada elle tutulur hiçbir şey yok. Geçici çözümlerle bugüne kadar gelebildik. Bugün Yenierenköy Belediyesi’nin kapısına kilit vuruyoruz” dedi.

“Belediyedeki yapı sürdürülebilir değil” şeklinde konuşan Gölcük, “Mayıs’la birlikte çalışanların 4 aylık maaş geriliği olacak. Maaşlar, belediye yönetimi, asli görevi olan alacaklarını toplamakta pasif kaldığı için geriliyor” iddiasında bulundu.

Hükümetle yapılan görüşmelerin sonuçsuz kalması üzerine greve gittiklerini belirten Gölcük, “Umarım sorunlar çözülür ve Yenierenköy Belediyesi sürdürülebilir yapıya kavuşturulur” dedi.

Yenierenköy Belediyesi çalışanları 2015 yılı sonunda sorunlarına dikkat çekmek için Cumhuriyet Meclisi önünde çadır kurarak, eylem yapmıştı.

Yenierenköy Belediye Başkanı Mesut Yıkıcı’nın geçtiğimiz yılın Ağustos ayında istifasını açıklamasının ardından belediye başkanlığını Mehmet Kadı sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104