banner6

Ben hiç hırsızlık yapmadım

banner37

Sürekli başkalarının kimliğine bürünen ve en son 8 kişiden sahtekarlıkla para temin ettiği gerekçesiyle aleyhine soruşturma başlatılan E.K., bu kez hırsızlık suçlamasıyla tutuklanmasına itiraz etti: Ben hiç hırsızlık yapmadım

Ben hiç hırsızlık yapmadım
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

   Sürekli başkalarının kimliğine bürünen, defalarca tutuklanıp hapis yatan ve en son 8 kişiden, sahtekarlıkla para temin ettiği gerekçesiyle aleyhine soruşturma başlatılan E.K., bu kez hırsızlık yapmakla suçlanıyor.

   Teminat talebiyle dün mahkemeye çıkarılan E.K., aleyhindeki suçlamayı reddederek “Ben hayatımda hiç hırsızlık yapmadım” diyerek, cezaevi talebine itiraz etti. 

   “Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı E.K., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Doğukan Can’ı tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Can, zanlının, 23 Şubat 2023 tarihinde saat 16.00’da Gönyeli’de faaliyet gösteren “Flytech” isimli mağazaya giderek bin 100 TL değerinde powerbank (taşınabilir şarjer) alıp, kutusundan çıkarıp zimmetine aldıktan sonra para almak için dışarı çıkıp geri gelmeyerek sirkat ettiğini anlattı.

   Can, olayın şikayetinin 9 Mart 2023 tarihinde yapıldığını ve zanlının alınan derdest emri ile Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını belirtti.

   Mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyleyen Can, zanlının 8 ayrı sahtekarlıkla para temini soruşturmasının açıkta olduğunu, ayrıca birçok sabıkası olduğuna vurgu yapıp, tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı bir kefilin 300 bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104