'Ben hırsız değilim'

banner37

Çayırova’da bir evden çalınan çok sayıda eşya tasarrufunda bulunan Ali Akçam, eşyaların alacağına karşılık eniştesi tarafından verildiğini söylüyor

'Ben hırsız değilim'
banner99

“ENİŞTEM, ALACAĞIMA KARŞILIK VERDİ”… Ali Akçam, mahkeme salonunda da, mahkeme çıkışında da hırsızlık suçlamasını kabul etmezken, söz konusu eşyaların eski eniştesi Hasan Akmergiz tarafından alacağına karşılık kendisine verildiğini iddia etti. Akçam, Hasan Akmergiz’in David People isimli işyerini kundaklaması nedeniyle Rum tarafına kaçtığı iddiasında da bulundu.

 

Ahmet İLKTAÇ


Çayırova’da Filiz Ferdiye Tuncel’e ait evden çalınan çok sayıda ev eşyası, tasarrufunda ele geçirilen Ali Akçam polis tarafından tutuklanıp mahkeme huzuruna çıkarıldı.


Zanlı Ali Akçam, mahkeme salonunda da, mahkeme çıkışında da hırsızlık suçlamasını kabul etmezken, söz konusu eşyaların eski eniştesi Hasan Akmergiz tarafından alacağına karşılık kendisine verildiğini iddia etti.


Hasan Akmergiz’in David People isimli işyerini kundaklaması nedeniyle Rum tarafına kaçtığını da iddia eden zanlı Ali Akçam, kendisinin sadece “Hırsızlık Mal Kabulü” suçu işlediğini kendisinin hırsız olmadığını mahkeme çıkışında basın mensuplarına dile getirdi.


Polis, mahkemede Hasan Akmergiz’in halen arandığını, meselede yine zanlı konumunda bulunan Gökhan Doğan’ın da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından tutuklandığını açıkladı.


Zanlı Ali Akçam aleyhine soruşturma maksatlı 5 günlük tutukluluk emri alındı.


İskele Kaza Mahkemesi nöbetçi Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Ziyamet Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Cemal Soybir’i tanık olarak dinletti.

banner134

Tanık polis Cemal Soybir, Çayırova’da Filiz Ferdiye Tuncel’e ait ikametgâhın kapı camının meçhul şahıslar tarafından açılarak içeriye girildiğini, içeriden de 1 adet çamaşır makinesi, bir adet TV, bir adet uydu alıcısı, 1 adet çaydanlık, 1 adet kahve makinesi ve 15 adet muhtelif marklara ait içki çalındığını söyledi.


Polis memuru, mesele ile ilgili yürütülen polis soruşturmasında şüpheli olarak görülen zanlı Ali Akçam’ın tutuklandığını kaydetti.


Çalınan eşyalardan büyük bir kısmının bulunarak emare alındığını anlatan tahkikat memuru, zanlı Ali Akçam’ın önceki gün mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhine 1 günlük tutukluluk emri alındığını aktardı.


Cemal Soybir, mesele ile ilgili olarak zanlı konumunda bulunan Gökhan Doğan’ın bir uyuşturucu meselesi ile ilgili olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde tutuklu olduğunu, yine olayda zanlı konumunda olan Hasan Akmergiz isimli kişinin de arandığını söyledi.


Aranan bir zanlı daha olduğunu ifade eden Soybir, alınması gereken çok sayıda ifade ve emare alınması gereken bir adet daha televizyon olduğunu kaydetti.


Tanık polis, zanlının soruşturmanın selameti açısından 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler, talep edilen süreyi 5 gün ile sınırlandırdı.


Mahkemenin söz vermesi üzerine zanlı Ali Akçam, Hasan Akmergiz’in eski eniştesi olduğunu, Hasan Akmergiz’in daha önce 5 bin TL’lik teminatını ödediği için alacağı olduğunu söyledi.


Ali Akçam, Akmergiz’den alacağını isteyince de söz konusu emare olarak alınan eşyaları 4 bin lira karşılığında kendisine getirdiğini kaydetti. Hasan Akmergiz’in bir kundaklama meselesinden dolayı Rum tarafına kaçtığını iddia eden Akçam, kendisinin hırsızlıkla bağlantısı olmadığını savundu.


Yargıç Umut İnan, zanlının soruşturma maksatlı 5 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını emretti.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75