'Ben seni istediğim gibi dövüp, öldürürüm!'

banner37

Ülkede öğrenci olan Hüseyin Karakeleş, yan komşuları ile ilgili kendisine soru sorduğu gerekçesiyle eşi A.S’yi, boğazını sıktığı, başını masaya vurduğu, dahası, yerlerde sürükleyerek ciddi şekilde darp edip tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

banner87
'Ben seni istediğim gibi dövüp, öldürürüm!'
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da, Hüseyin Karakeleş, eşi A.S’yi, yan komşuları ile ilgili olarak kendisine soru sorduğu gerekçesiyle, “Ben seni istediğim gidi dövüp, öldürürüm, ailen zaten Almanya’da, bana kimse bir şey yapamaz” deyip, boğazını sıktığı, yerlerde sürüklediği, başını masaya vurup, ciddi şekilde darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Ciddi darp” ve “Şiddet tehdidi” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Erkan Çelik’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çelik, zanlı Hüseyin Karakeleş’in, 30 Kasım’da, saat 18.00 sıralarında, Lefkoşa’daki ikametgahında, yan komşuları ile ilgili olarak kendisine soru sorduğu gerekçesiyle, eşi AS.’ye hitaben, “Ben seni istediğim gidi dövüp öldürürüm, ailen zaten Almanya’da, bana kimse bir şey yapamaz” deyip şiddet tehdidinde bulunduktan sonra adı edilenin boğazını sıkmak, yerde sürüklemek, başını masaya vurmak ve ikametgah içerisinde sağa sola savurmak suretiyle ciddi şekilde darp etmekten methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Erkan Çelik, zanlının, 2 Aralık’ta temin edilen derdest emri gereği tutuklanarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü hücrelerine yerleştirildiğini belirtti.  

Zanlının TC vatandaşı olup, Girne Amerikan Üniversitesi’nde öğrenci olduğunu söyleyen Çelik, davalarında hazır bulunması maksadı ile uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Hüseyin Karakeleş, “Eşimi tehdit etmedim. Darp da etmedim. Boşanmak istiyorum” dedi.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının, yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 10 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96