“Benim suçum yok, oğlum çaldıysa cezasını çeksin”

banner37

Paşaköy’de bir evin avlundan çalınan bakır kazanla ilgili tutuklanan baba Hasan Telsiz, mahkemede isyan etti; kayıplara karışan oğlu Emrah Telsiz ise aranıyor

banner87
“Benim suçum yok, oğlum çaldıysa cezasını çeksin”
banner90
banner99

1 GÜN TUTUKLULUK VERİLDİ… Gazimağusa Kaza Mahkemesi, zanlı Hasan Telsiz hakkında 1 gün tutukluluk verdi. Mahkemede söz alan Hasan Telsiz, “Ben işçi bir insanım. Hırsızlıkla alakam yok. İspat etsinler, bir yıl değil, 5 yıl yatırım. O tarihte ben, para kazanmak için sabahtan akşam 11’e kadar Meriç ovasında buğday doldururdum. Oğlum yaptıysa bedelini oğlum çeksin. Ben kabul etmiyorum” dedi

(MHA-Mağusa)
   Paşaköy sakini Huriye Ertuğ’a ait ikametgâhın avlusuna, oğluyla birlikte girerek bir adet bakır kazan sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan yine Paşaköy sakini Hasan Telsiz, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında 1 gün tutukluluk verildi.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Dörtyol polis karakolunda görevli polis memuru İbrahim Bulut, olayın olgularını anlattı.

   Bulut, Paşaköy’de, zanlı Hasan Telsiz ve oğlu Emrah Telsiz’in, Huriye Ertuğ’a ait ikametgahın avlusuna girerek, garaj içerisinde muhafaza edilen bir adet bakır kazanı çalıp araçlarıyla olay yerinden ayrıldıklarını söyledi.

    Emrah Telsiz ve kazan ortada yok
   Olayın 27 Ağustos’ta polise rapor edilmesiyle başlatılan tahkikatta zanlı Hasan Telsiz’in aynı gün tespit edilerek tutuklandığını aktaran tahkikat memuru Bulut, yapılan aramalara rağmen diğer zanlı olan oğlu Emrah Telsiz ve emare kazanın henüz bulunamadığına vurgu yaptı.
   Zanlı Hasan Telsiz’in ikametgâhında mahkeme emriyle yapılan aramada herhangi kanunsuz bir şey bulunamadığına işaret eden Bulut, zanlının ifade vermediğini, suçlamaları da kabul etmediğini belirtti.
   Meselenin önemli olduğunu, tahkikatın salimen yürütebilmesi, alınacak ifadelerin olması ve en önemlisi zanlı Emrah Telsiz ve emare kazanın bulunabilmesi için zanlı Hasan Telsiz aleyhine 3 gün tutukluluk verilmesini talep etti.

banner134
   İddia makamı adına konuşan savcı Hasan Boşnak, talep edilen 3 günlük tutukluluk talebini bir gün olarak sınırladı.
   Zanlı isyan etti
   Yargıç Umut İnan’ın söz vermesi üzerine konuşan zanlı Hasan Telsiz, isyan etti ve şöyle konuştu:

   “Ben işçi bir insanım. Hırsızlıkla alakam yok. İspat etsinler, bir yıl değil, 5 yıl yatırım. O tarihte ben, para kazanmak için sabahtan akşam 11’e kadar Meriç ovasında buğday doldururdum.

   Oğlum yaptıysa bedelini oğlum çeksin. Ben kabul etmiyorum” dedi.
  
Zanlı ve oğlunu araç içerisinde gören 2 tanık var
   Zanlının verdiği beyan ışığında yargıcın sorduğu soruya,  polis mensubu “Zanlı ve oğlunu aynı arabada gören 2 tanık var” cevabını verdi.
   Önündeki şahadeti değerlendiren yargıç Umut İnan, zanlının 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75