'Benimle olmasan seni öldürürüm'

banner37

Lefkoşa’da eski kız arkadaşının ikametgâhına izinsiz girerek boğazını sıkıp, cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla tutuklu olan Murat İri isimli şahısın aynı zamanda kadını tehdit ettiği de belirtildi

banner87
'Benimle olmasan seni öldürürüm'
banner90
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

 

Başkent Lefkoşa’da 11 Temmuz tarihinde sabahın erken saatlerinde yaşanan tecavüz vakasıyla ilgili polisin soruşturması devam ederken, olayla ilgili yeni detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

“Cinsel tecavüz” suçlamasıyla dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Murat İri hakkında 5 gün ek tutukluluk emri alındı.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, polis memuru Hüseyin Ergüleç’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, zanlı Murat İri’nin 11 Temmuz tarihinde saat 02.00 sıralarında Lefkoşa’da eski kız arkadaşı olan 36 yaşındaki E.Ş’nin ikametgâhına izinsiz girerek, boğazını sıkıp, “Benimle olmasan seni öldürürüm” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu ve kadına cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

Şikayet üzerine zanlının aynı gün sabah saatlerinde Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını, yapılan soruşturma kapsamında 3 kişiden ifade alındığını belirten Ergüleç, zanlı ile müştekinin daha önce Lefkoşa’da buluştuğu yerlerdeki kamera görüntülerinin incelendiğini, zanlının gönüllü ifade vereceği yönünde beyanda bulunduğunu, ancak mahkemeye getirildiğinden dolayı ifadesinin daha alınmadığını söyledi.

Tahkikatın devam ettiğini, alınması gereken ifadeler ve sorgulanacak şahısların olduğunu belirten Ergüleç, zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğini kaydederek, tahkikatın selameti açısından zanlının 5 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, meselenin ciddi olduğunu, tahkikatın devam ettiğini, alınacak ifadelerin ve sorgulanacak şahısların bulunduğunu belirterek, zanlının 5 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108