banner6

Benter: İyilik yapmak içimizde var

banner37

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter, vakıfların en önemli amaçlarından birinin gençleri iyilik yapmaya alıştırmak olduğunu belirterek, "İyilik yapmak içimizde var. Pratikle ortaya çıkarmamız lazım. Gençlerimizi iyilik faaliyetlerine alıştırmayı amaçlıyoruz" dedi.

Benter: İyilik yapmak içimizde var
banner99

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter, BRT’de bir programda konuk oldu.Benter, vakıfların en önemli amaçlarından birinin gençleri iyilik yapmaya alıştırmak olduğunu dile getirdi. Etrafında iyi insanlar olduğu için önemli projelere imza attıklarını dile getiren Benter, “Ömer Suay, Oya Kutsal, Bahire Doğru, Nurçin İncirli daha nice iyiliksever kişilerle çalışarak bu noktaya geldik. Yaptığımız iş bir takım işidir. Sadece bana kalsaydı, hiçbir şey yapamazdım” diyerek takım arkadaşlarına teşekkür etti.

İyilik Gönüllüleri Projesi’nin çıkış fikriyle ilgili de konuşan Benter, “karşılık beklemeden iyilik yap” düşüncesiyle yola çıktıklarını söyledi. Benter, gençlere iyiliği aşılamaya çalıştıklarını ifade etti.Kıbrıs adasında 2 bin 200 vakfın kurulduğunu kaydeden Benter, “Atalarımız, iyilik düşüncesini çok iyi anlayıp uygulamış. Bencillik yapmamış. Bir nenemiz, ‘3 dükkanım var. İkisini çocuklarıma bırakıp, birini vakfedeceğim’ demiş. O dükkanın geliriyle hala bugün çocuklara burs verip, okutuyoruz” dedi.

İyilik Gönüllülerinin gerçekleştirdiği birtakım projelere katılan gençlerin tekrar tekrar gelmek istediğini dile getiren Benter, “Çünkü iyilik yapmak içimizde var” diyerek, iyiliği, pratik yaparak ortaya çıkarmak gerektiğini, İyilik Gönüllülerinin bunu misyon edindiğini vurguladı. Benter, empati özelliğini kazanıp geliştirmek gerektiğini belirtti.

Engelli istihdamı hakkında da konuşan Benter, vakıflarda çalışan engelleri bireylerin azimle çalıştığını örnek göstererek, “Tecrübelerimize dayanarak, tüm kurumlara şunu söyleyebilirim. Engelli gençleri bünyenize aldığınızda onlara iyilik olsun da maaş verelim gibi bir düşünceniz olmasın. Bu gençler sizin beklentinizin üzerinde peformans gösterecek” dedi..

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104