Berlinale’de Johnny Depp’e yoğun ilgi

banner37

Festivalde yarışma heyecanı başlarken film ekipleri de seyirciyle buluşuyor

Berlinale’de Johnny Depp’e yoğun ilgi
banner90
banner99

MURAT OBENLER /BERLİN

banner134
Bu yı 70.yılını kutlayan Berlinale’de ünlü yönetmen ve oyuncuların katılımıyla hem yarışma filmleri hem de özel gösterim filmleri seyirciyle buluşmaya başladı. Festivalin ilk 4 gününde ana yarışma filmlerinden  First Cow (Kelly Reichardt), El prófugo – The Intruder (Natalia Meta) Le sel des larmes – The Salt of Tears (Philippe Garrel) Siberia (Abel Ferrara) , Todos os mortos – All the Dead Ones (Caetano Gotardo ve Marco Dutra), Undine ( Christian Petzold) ve Volevo nascondermi – Hidden Away(Giorgio Diritti ve Elio Germano) hem basının hem de sinemaseverlerin karşısına çıktı.

 Andrew Levitas’ın yönettiğiMinamata filminin özel gösterimi için Berlin’e gelen ve Japonya’da zehirli atık çıkararak çevre katliamı yapan bir şirketin gizli bilgilerinin peşine düşen fotoğrafçı W Eugene Smith  rolünü canlandıran oyuncu Johnny Depp festivalin 2.gününün yıldızı oldu. Hem basın toplantısı sırasında medyanın hem de gala sırasında hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılan Depp filmin galasına da katıldı.

Natalia Meta’nın yönettiği "The Intruder" (El profugo) filmi festivalde dikkat çekerken film ekibinden Nahuel Perez Biscayart, Cecilia Roth, Erica Rivas, Natalia Meta ve Daniel Hendler seyirciyle buluştu.

Oyuncu Elio Germano dikkat çekti

Yönetmen Giorgio Diritti’nin yönnettiği "Hidden Away" (Volevo nascondermi) filmindeki sanatçı Antonio Ligabue rolü ile oyuncu Elio Germano dikkatleri üzerine çekerken ödül için de idialı isimler arasına girdi.

Yönetmen Christian Petzold ve oyuncular Paula Beer ve Franz Rogowski de "Undine" filmi basın toplantısı ile basın mensupları ve Berlinale Palast’taki gala ile seyircinin karşısına çıktı

Philippe Garrel’in yönettiği "The Salt of Tears" (Le sel des larme) filminde yönetmenle birlikte oyuncular Louise Chevillotte, Logann Antuofermo, Souheila Yacoub ve Oulaya Amamra ile birlikte poz verdi ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sara Silveira: “Birlikte direneceğiz ve kazanacağız”

Caetano Gotardo ve Marco Dutra’nın yönettiği "Todos os mortos" (All the Dead Ones) basın toplantısına yönetmenler yanısıra oyuncular Leonor Silveira, Carolina Bianchi, Clarissa Kiste, Mawusi Tulani, cinematograf Hélène Louvart, besteci Salloma Salomão, yapım sorumlusu Juliana Lobo ve yapımcılar Sara Silveira ile Clément Duboin katıldı. Basın toplantısında yapımcı yapımcı Sara Silveira, basın toplantısında Brezilya’daki politikal duruma da değinerek “Bizim ordulara ihtiyacımız yok. Sevgi,cesaret ve kahramanlığa ihtiyacımız var ve bunlarla başa çıkabiliriz.Bizi bekleyin çünkü  biraraya gelebilen bütün ırklar ve bütün cinsiyetlere ait sanatçılar olarak direneceğiz ve kazanacağız” dedi.

Alman oyuncu Eidinger: “Toplumda çok fazla nefret var”

Vadim Perelman’ın yönettiği "Persian Lessons" filmi basın toplantısı duygusal anlara sahne olurken  filmde SS komutanını canlandıran Alman oyuncu Lars Eidinger toplumun geldiği duruma,dilin gücüne ve  sanatın sorumluluğuna değindiği konuşmasında “Bizim toplumumuz çok zehirli/ tehlikeli bir duruma geldi.Toplumda çok fazla nefret var.” dedi.

 Roberto Benigni’li "Pinocchio" beğeni topladı

Matteo Garrone’nin festivalde özel gösterim olarak seyirciyle buluşan filmi "Pinocchio" basın toplantısı ve galasına yönetmenin yanısıra film ekibinden Paolo Del Brocco, Massimo Ceccherini, Federico Ielapi, Marine Vacth, Roberto Benigni ve Alida Baldari Calabria katıldı.

Yönetmen ve oyuncu Ulrike Ottinger festival kapsamında Berlinale Kamera Ödülünü aldı. Ottinger’e ödülü Festival direktörleri Carlo Chatrian ve Mariette Rissenbeek ile Yoko Tawada tarafından Haus Der Berliner Festspiele’de düzenlenen törenle verildi.    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75