banner6

Berova: Bugün itibariyle bu alanda dış kontrol mekanizması yoktur

banner37

UBP Milletvekili Özdemir Berova, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulunda söz aldı.

Berova: Bugün itibariyle bu alanda dış kontrol mekanizması yoktur
banner90
banner99

Canlı Aktarım

UBP Milletvekili Özdemir Berova, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulunda söz aldı.

Yaşanan deprem felaketi sonrasında okullarda ve kamu binalarında deprem güvenliği sorgusunun toplumun ortak kaygısı olduğunu belirten Berova, Başbakanlık nezdinde kurulan Acil Durum Komitesi çatısı altında bu konunun ele alındığını aktardı.

“Bir nevi şantaj malzemesine dönüştürüldü”

KTMMOB tarafından verilecek okullar ile ilgili rapor hakkında şantaj değerlendirmesinde bulunan Berova, “Raporu milletvekillerinin verdiği bir önerinin geri çekilip çekilmemesine bağlamıştır. Bir nevi şantaj malzemesine bu konu döndürülmüştür ve kamu kurumu niteliğindeki bir örgütün yönetimi hiç çekinmeden böyle önemli bir konudaki raporun teslimiyetini, bütün bu olumsuzluklarda buna bağlaması gerçekten tuhaflıktır” ifadelerine yer verdi.

“Bugün itibariyle bu alanda dış kontrol mekanizması yoktur”

KTMMOB odası ile ilgili vize tasarısı hakkında konuşan Berova, “Konuyu araştırmaya başladığımız da şunu gördük; bu vizeler Mimarlar ve Mühendisler Odası tarafından vizelendiriliyor ama günün sonunda yapım aşamasına gelince ve yapımdan sonraki bitiş aşamasına kadar geçen süre içerisinde sadece o projeyi yapanların ve müteahhitler kendi iç mekanizmalarıyla bir kontrol vardır. Bugün itibariyle bu alanda dış kontrol mekanizması yoktur. Günün sonunda uygulama aşaması çerçevesi içerisinde herhangi bir şekilde bir kontrol de yapılmamaktadır. Sadece kendi iç denetimleri yapılmaktadır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2023, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104