banner6

Berova: Seçim süreciyle birlikte DP ile ilişkim sona erdi

banner37

Milli Eğitim Bakanı Dr. Özdemir Berova, kişisel Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada Demokrat Parti ile ilişkisinin sona erdiğini açıkladı.

Berova: Seçim süreciyle birlikte DP ile ilişkim sona erdi
banner151 banner143

Berova 2013 yılında Demokrat Parti Ulusal Güçler çatısı altında seçime girerek milletvekili olduğunu ifade ederek, Demokrat Parti'deki siyasi görevinin seçim tarihinin belirlenmesiyle doğal olarak sona ereceğini ve bu aşamada yeniden adaylığı ile ilgili karar verme sürecine girilmiş olacağını kaydetti.

Açıklama şöyle:

Demokrat Parti Ulusal Güçler çatısı altında 2013 yılında gerçekleştirilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olup Girne Bölgesi'nden halkın takdiri ile seçildim. Bu süreç zarfında Meclis İdare Amirliği, Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi (AKPA) Üyeliği ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu'nda görev aldım.

Bana tevdi edilen görevi sürdürdüğüm bu dönemde Erken Genel Seçim tarihi konusunun gündeme gelmesi ile birlikte siyasi kulislerde de ciddi bir hareketlenme olmuştur. Buna ilaveten siyasi partilerde aday belirleme sürecine girilmesiyle birlikte medyada adaylığım ile ilgili çeşitli yorumlar ortaya atılmıştır. 

Öncelikle bu yorumların detayına şu anda girmeyi doğru bulmadığımı belirtirken, Demokrat Parti'deki siyasi görevimin diğer değerli milletvekilleri ile birlikte, seçim tarihinin belirlenmesiyle doğal olarak sona erecek, bu aşamada yeniden adaylığım ile ilgili karar verme sürecine girilmiş olacaktır. Söz konusu aşamaya gelindiği dönemde ise başta ailemin kararı olmak üzere, özellikle şahsımı bu mevkilere taşıyan siz değerli seçmenimizin nezdinde tüm yorum ve öneriler değerlendirilecek ve karar aşaması bu şekilde tamamlanacaktır... Vereceğim bu önemli karar alınır alınmaz mutlaka sizler ile paylaşılacaktır...

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 16:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104