Bertan Zaroğlu : Linç girişimleri başlatıyorlar

banner37

Yeniden Doğuş Partisi milletvekili Bertan Zaroğlu, Kıbrıs tv ekranlarında Haluk Yerli’nin konuğu oldu. Zaroğlu, ülke gündemi ve partisinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.YDP, milletvekili Bertan Zaroğlu, Erhan Arıklı’nın verdiği hizmetler ve söylemlerin çarpıtıldığını ifade etti

Bertan Zaroğlu : Linç girişimleri başlatıyorlar
banner90
banner8

YDP, milletvekili Bertan Zaroğlu, Erhan Arıklı’nın verdiği hizmetler ve söylemlerin çarpıtıldığını ifade ederek özellikle sosyal medya üzerinden linç girişimleri başlatıldığını dile getirdi.

“CANALTAY YENİDEN ADAY OLABİLİR”

Pazartesi günü oylamaya sunulan Meclis Başkanlığı seçiminde Ulusal Birlik Partisi adayı Resmiye Canaltay’ın aldığı ret oyu hakkında fikrinin sorulması üzerine Zaroğlu, “Açığa çıkan durum Ulusal Birlik Partisi içinde bir anlaşmazlık olduğu yönünde… Resmiye Hanım yeniden aday olma hakkına da sahip. Bildiğim kadarıyla yeniden aday olması konusunda her hangi bir yasal engel yok. Elbette ki bu yöndeki kararı Resmiye Canaltay verecektir” şeklinde yorumladı.

“VATANDAŞ HİZMET BEKLİYOR”

Zaroğlu, Yeniden Doğuş Partisi’nin Ulusal Birlik Partisi ile hükümet ortağı olduğuna vurgu yaparak UBP’nin iç meseleleriyle ilgili yorum yapmanın doğru olmayacağını ifade etti. Zaroğlu, UBP içindeki anlaşmazlıkların bir an once giderilmesi gerektiğini de dile getirerek, memlekette bir çok sorun olduğunu bunların çözülmesi için vatandaşın hizmet beklediğini söyledi” dedi.

banner134
“SÖYLENENLER ÇARPITILIYOR”

Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı’nın açıklamaları üzerinden yapılan eleştirilere de değinen Zaroğlu, zaman zaman söylenenlerin çarpıtıldığını kaydetti. Asgari ücret konusunda Erhan Arıklı’nın yaptığı açıklamaların farklı yansıltığını ve sosyal medya üzerinden linç girişimi yapıldığını anlatan Zaroğlu, Yeniden Doğuş Partisi’nin duruşunun her zaman ezilenden, devlet imkanlarından eşit yararlanamayanlardan yana olduğuna vurdu yaptı. Zaroğlu şöyle konuştu;

“EZİLENLERİN PARTİSİYİZ”

“Asgari ücret konusunda yapılan açıklamalrda son dönemlerde çok fazla mağduriyet yaşıyoruz. Genel Başkanımız Erhan Arıklı’nın “Asgari ücreti belki yeteri kadar yükseltemeyiz ama alım gücünü artırabiliriz” açıklaması bazı kişiler tarafından çarptırılarak farklı yorumlandı. Sosyal medyada linç kampanyaları başlatıldı. Oysa Genel başkanımızın yaptığı açıklama asgari ücretin yıllara göre dolar karşısında kaybettiği değer üzerineydi.

Asgari ücret bir ailenin, temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ihtiyaç duyulan rakamdır. Bütün bunlar karşısında TL’nin değer kaybıyla yaşanan sıkıntılar ifade edilmeye çalışılmıştır. Ancak art niyetli kişiler sadece açıklamanın bir kısmını alarak farklı yorumlarda bulundular.” Zaroğlu, tüpgaza yapılan indirim konusunda bile olumsuz söylemler olduğuna dikkat çekerek, hükümete gelmeden once yapılan zamları eleştirdiklerini, hükümete geldikten sonra da tüpgaza indirim yapıldığını hatırlatarak, bunun önemli bire adımın başlangıcı olduğunu savundu.

Zaroğlu “Bizim partimiz devlet imkanlarından eşit yararlanamayanların partisi, ezilenlerin partisi, asgari ücretlinin yanında duramayacak bir parti değildir.” Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75