banner6

BES: Bu toplum kimseye karşı boyun eğmeyecektir

banner37

Belediye Emekçileri Sendikası yayımladığı basın açıklamasıyla TC Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut’un geçtiğimiz gün kullandığı ifadeleri eleştirdi. Açıklamanın tam metni şöyle:

BES: Bu toplum kimseye karşı boyun eğmeyecektir
banner151 banner143

Her söylemlerinde Osmanlı’dan büyük övgülerle bahsedenler ve her fırsatta “Milli dava” görüşleri ile Kıbrıs politikasını belirleyenler, ne yazık ki geçmişte yaptıklarına bakmadan kendi iç siyasetlerine Kıbrıs’ı ve Kıbrıs Türk toplumunu malzeme etme hadsizliğini göstermektedirler.

Son olarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yiğit Bulut’un seviyesiz açıklamaları bu hadsizliği en üst noktaya taşımıştır. Yiğit Bulut Türkiye’de yaşayan sıradan bir vatandaş değildir. İşgal ettiği makam gereği ağzından her çıkan kelime direkt olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin en üst makamı olan Cumhurbaşkanlığını ve o makam koltuğunda oturan Recep Tayyip Erdoğan’ı bağlamaktadır. Bizlerin, terbiye yoksunu Bulut’tan herhangi bir açıklama veya düzletme yapmasına yönelik bir beklentimiz yoktur. Çünkü Bulut’u, Kıbrıs ile ilgili kendi görüş ve isteklerini dillendiremeyenlerin ortaya attıkları bir piyon olarak görmekteyiz.

Unutulmamalıdır ki, bugün Kıbrıs üzerinde “Hak sahibi” olduklarını iddia edenlerin bu topraklarda “Söz sahibi” olabilmelerinin tek nedeni, geçmişte İngilizlere ada ile birlikte kiraladıkları Kıbrıs Türk toplumunun kimseye ve hiçbir güce yama olmadan verdiği mücadeleler sonunda ayakta durabilmesi ve Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kurucu ortağı olabilmesidir. Geçmişte kendi çıkarları için bu toplumu gözünü kırpmadan terk edenlere Kıbrıs’ın kapısını tüm zorluklara karşı direnen Kıbrıslı Türkler yeniden açmıştır ve bugün Türkiye Cumhuriyeti o Kıbrıslı Türkler sayesinde bu ada da “Garantör devlet” olarak bulunmaktadır.

Tarihi gerçekler ve tarihi ihanetler ortada dururken, Ankara’nın sözcülüğünü yapan Bulut’un çıkıp Kıbrıslı Türklerin hassasiyetlerini görmezden gelerek yaptığı terbiyesizce açıklamalarının sorumlusu olarak bu hadsiz insanın hizmet ettiği kurum ve kişileri kabul etmekteyiz. Eğer bu kurum ve kişiler Bulut denen hadisiz insanın görüşlerini paylaşmıyor ve farklı bir görüş savunuyorsa, o zaman gereğini yaparlar ve bu hadsiz insanı görevden alarak ağzını kapatırlar.

Bu toplum geçmişte İngiliz’e ve Rum’a karşı bağımsızlığını kazanabilmek için direndi ve yama olmadı. Tarihi ve bu toplumun geçmişini bilmeyenler en azından şunu net olarak bilsinler ki, bu toplum gerekirse bugün de aynı kavgayı sonuna kadar verecektir ve hiçbir güç karşısında boyun eğmeyecektir.

Belediye Emekçileri Sendikası

Başkan

Mustafa Yalınkaya

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2017, 10:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104