banner6

BES: Şaibenin başını büyümeden ezeceğiz

banner37

Belediye Emekçileri Sendikası, etik ve yasal söylemlerinin devletin hiçbir kademesinde hayat bulamadığına dikkat çekere, şaibenin başını büyümeden ezeceklerini belirtti. Açıklama şöyle:

BES: Şaibenin başını büyümeden ezeceğiz
banner99

Geçtiğimiz günlerde en çok gündem olan “Etik” ve “Yasal” söylemleri ne yazık ki devletin hiçbir kademesinde hayat bulamıyor.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’nın imzasını taşıyan 13/06/2016 tarihli bir yazı ile hakkında disiplin soruşturması açılan ve neticesinde 30/06/2016 tarihinde suçlu bulunup hüküm giyen eski müdür vekili Disiplin Kurulu Başkanı sıfatıyla ve/veya herhangi bir sıfatla sendikamıza disiplin kurulu toplantısı çağrısı yapması kabullenebileceğimiz bir durum değildir.

Hakkında soruşturma açılan ve suçlu bulunan bir şahsın başka bir çalışan ve/veya personel ile ilgili olarak yargılanmasına müdahil olması kabul edilemezdir. Sendika olarak biz, “Suçlular hesap versin” derken, suçlu olduğu ispatlanmış bir kişinin çalışandan hesap sorar pozisyona getirilmesi çalışma barışını bozacak bir adımdır.

Belediye Emekçileri Sendikası olarak konuyu basın yoluyla kamuoyunun bilgisine taşımadan önce 15/06/2017 tarihinde tüm yasal ve etik gerekçeleri ile birlikte konuyu Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’nın gündemine getirmiş, ilgili şahsın disiplin kurulu başkanı olarak görev alacağı böylesi etik olmayan bir oluşumun içinde yer almayacağımızı iletmiş ve kendisinden en yakın zamanda cevap talep etmiştik.

Ne yazık ki sendikamızın gösterdiği duyarlılığı sayın başkan gösterememiş ve bu kadar hassas bir konuda talep ettiğimiz cevabı sendikaya vermekten kaçınmıştır. Her zaman söylediğimiz gibi biz sorunlarımızı diyalog yolu ile aşma taraftarıyız ve bu yolu her ortamda sonuna kadar zorlarız. Ancak karşı taraftan bu yönde en ufak bir adım dahi gelmiyorsa ve bize cevap dahi vermiyorsa, o zaman sendika olarak çalışanların ve Lefkoşalının hakkını aramak için bizlere düşün görev de en iyi yaptığımız işi, yani eylem sürecini hayata geçirmek kalıyor.

banner134

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’ya buradan son kez çağrı yapıyoruz ve gereğini yapmasını talep ediyoruz. Eğer bu konuda adım atılmaz ve geçmişte olduğu gibi LTB içerisinde yine şaibeli ortamların yaratılması kapısı bu şekilde açılmaya çalışılırsa, hiç kimse şüphe etmesin ki Belediye Emekçileri Sendikası buna müsaade etmeyecektir ve şaibenin başını büyümeden ezecektir.

Belediye Emekçileri Sendikası

Yönetim Kurulu (a)

Başkan

Mustafa Yalınkaya

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104