Besim GÜÇ-SEN ile bakanlıkta bir araya geldi.

banner37

Sağlık Bakanı Filiz Besim Gümrük Çalışanları Sendikası ( GÜÇ-SEN) ile bakanlıkta bir araya geldi.

banner87
Besim GÜÇ-SEN ile bakanlıkta bir araya geldi.
banner90
banner99

Güç-Sen Başkanı Derviş Dağman, Sağlık Bakanlığı’nı ve insan sağlığını yakından ilgilendiren bir konuyu aktarmak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini, Gazimağusa Serbest Limanı’ndaki kirliliğin giderilmesi yanında gündemde olan yeni tesislerin kurulmaması için destek beklediklerini aktardı.

Dağman aynı zamanda bugüne kadar kirli, stresli, düzensiz ortamlarda çalışan gümrük çalışanlarının tümünün takvime bağlanarak Devlet hastanelerinde sağlık kontrolünden geçirilmesini istediklerini, önceliklerinin Gazimağusa gümrük çalışanları olduğunu belirtti.

Bakan Besim, Güç-Sen’in sağlığa zararlı olduğu belirtilen limandaki kirliliğin giderilmesi, yeni tesislerin kurulmaması yönünde aktardığı konuda ilgili bakanlıklarla da istişare ederek konuyu gündemine alacağını söyledi.
Çalışanların sağlık kontrolü konusunda Sağlık Bakanlığı’nın sorumlu olduğunu dile getiren Bakan Besim, iş yeri hekimliği konusunda çalışmaları olduğunu, toplum sağlığını kontrol altına almak için risk grubunda çalışanlara yönelik sağlık kontrolleri yapıldığını, bu konunun büyük önem taşıdığını vurguladı.

Besim, gümrük çalışanlarının da düzenli kontrollerinin yapılması için bölge hastanelerinde ve Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesinde gerekli organizasyonların yapılacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75