banner6

Beton bloğun altında kalıyorlardı

banner37

Gazimağusa’da 4 buçuk metrelik inşaat temelinin üst kısmında bulunan dev beton blok parçalarının altında kalmamak için, 2 metre yükseklikteki inşaat iskelesinden beton zemine atlayan 2 Bangladeşli işçi yaralandı.

Beton bloğun altında kalıyorlardı
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da dün sabah, Bangladeşli iki inşaat işçisi ölümden döndü.

İsmet İnönü Bulvarı üzerinde bulunan Uzun İnşaat Ltd.’e ait ofis binasının temeli için kazılan 4 buçuk metre yüksekliğindeki çukurun üzerinde toprağa gömülü vaziyette bulunan dev beton bloğun aşağı düştüğünü gören Bagladeşli Jahıd Lakurıa (27) ve Monır Islam (34), üzerinde bulundukları inşaat iskelesinden beton zemine atlayarak canlarını kurtarabildi.

2 metre yükseklikteki inşaat iskelesinden atlayan Jahid Lakurıa’nın bel kısmına, iskelenin demir parçası da isabet etti.

İşçiler, ambulansla Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Her iki işçi de Gazimağusa Hastanesi’nde tomografi cihazının arızalı olması nedeniyle ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Lakuria ve Islam’ın tomografileri çekildikten sonra yeniden Gaizmağusa Devlet Hastanesi’ne götürülerek müşahede altına alındı.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2017, 10:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104