banner6

Beyarmudu çöplüğü yine zehir saçtı

banner37

Beyarmudu çöplük alanında önceki akşam başlayan yangın, dün de devam etti. Çöplükten yükselen zehirli duman bölge halkını neredeyse nefes alamayacak duruma getirdi.

Beyarmudu çöplüğü yine zehir saçtı
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa kazasına bağlı Beyarmudu köyünde önceki akşam saatlerinde çöplük alanda çıkan yangın havaya saatlerce zehirli duman yayılmasına yol açtı.

Bölgeyi saran zehirli duman bölge halkının nefes almasını zorlaştırdı. Küçük bir alanda başlayan ve dün de devam eden yangın, kısa sürede çöplüğün tamamına yayıldı. Çöplükte gaz içeren maddeler de bulunması nedeniyle zaman zaman yüksek seste patlama sesleri de duyuldu.

Çöplükteki yangınla ilgili olarak gazetemiz KIBRIS’ı arayarak şikayette bulunan vatandaşlar, çöplükteki yangının güneş batmadan kısa süre önce başladığını söyledi.

Vatandaşlar, önce küçük bir alanda başlayan yangının kısa sürede tüm çöplüğe yayıldığını belirtti. Çöplükten çıkan yangının rüzgara göre güney doğu istikametine yöneldiğini kaydeden vatandaşlar, bölge köylerinin zehir yayan dumandan olumsuz bir şekilde etkilendiğini dile getirdi.

İtfaiye ekiplerinin olay yerine geldiklerini ancak, bir süre sonra müdahalede bulunmadan çöplükten ayrıldıklarını öne süren vatandaşlar, çöplükteki yangının söndürülebilmesi için ağır iş araçlarına gerek duyulduğunu ifade etti.

Vatandaşlar, çöplüğün sürekli yanması nedeniyle sağlıklarının olumsuz etkilendiğini ve sürekli olarak adeta zehir solumak zorunda kaldıklarına değindi. Bölgede yaşayan vatandaşlar, çöplük sorununa bir an önce çözüm bulunması isteklerini yineledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 08:09
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104