banner6

“Beyaz Kurt” zanlıları cezaevinde

banner37

“Beyaz Kurt” zanlıları cezaevinde
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve yaklaşık 1 kilo kokainin ele geçirildiği “Beyaz Kurt” isimli operasyon çerçevesinde tutuklanan uyuşturucu kuryesi Chinedu Ogugua Bosah ve kuryenin taşımacılığını yapan Ameer Hussaın yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (kokain) ithal, alma, verme ve tasarrufu”, “1. derecede askeri yasak bölgeyi ihlal” ve “Ağır bir cürüm işlemek için gizli ittifak” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada Savcı Behrat Mavioğlu’nun tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Cemal Ramiz, 22 Mart’ta, saat 21.30’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından Minareliköy’de, Yap-El Sitesi’nde gerçekleştirilen ve Beyaz Kurt olarak isimlendirilen operasyonda, konu site içerisine giren ZNE 620 plakalı aracın kontrol amacıyla yanına gidildiği sırada, araç içerisinde yolcu olarak bulunan zanlı Chinedu Ogugua Bosah’ın tasarrufunda bulunan siyah renk omuz çantası ile koşarak kaçtığına vurgu yaptı, araç sürücüsü olan zanlı Ameer Hussaın’ın tutuklandığını belirtti.

   Zanlı Chinedu Ogugua Bosah’ın da aynı bölgede tespit edilerek tutuklandığını kaydeden Ramiz, 23 Mart’ta zanlı Bosah’ın olay mahalline götürülerek yapılan soruşturmalarda olay günü kaçtıktan sonra konu sitenin batı istikametinde bulunan akasya ağaçlarının altına sakladığı siyah renk omuz çantasının yerini gösterdiğini, çanta içerisinde piyasa değeri 3 milyon TL olan 904 kilogram ağırlığında kokain türü uyuşturucu maddenin bulunduğunu söyledi.

   Zanlı Bosah’ın, şu anda aranan iki şahsın yönlendirmesi ile bin Euro karşılığında bahse konu maddeyi Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden alarak, yasa dışı yolla Güney Kıbrıs’tan ithal ettiği itirafında bulunduğunu kaydeden Ramiz, zanlı Ameer Hussaın’ın ise yine aranmakta olan şahıslar ile gizli ittifakta bulunarak 300 Euro karşılığında zanlı Bosah’ı Yılmazköy bölgesinden alarak olay mahalline getirdiğinin tespit edildiğini kaydetti.

   Zanlı Chinedu Ogugua Bosah’ın gönüllü ifade verip suçunu kabuk ettiğine ve etki edebilecekleri tahkikatın tamamlandığına vurgu yapan Ramiz, tutuklu yargılanmalarını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, zanlıların iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110