Bıçak gösterip neyi varsa aldılar!

banner37

Tatlısu’da evine girdikleri kadını bıçakla korkutup darp ettikten sonra soyan 2 kişiden 1’i ve soyguncuyu polisten saklayan 1 kadın tutuklandı

Bıçak gösterip neyi varsa aldılar!
banner8

Sedef BOŞNAK

banner134

ARANAN BİR KİŞİ DAHA VAR… Gizlice girdikleri evin yatak odasındaki Sandra Whyte’ın boğazına bıçak dayayan soyguncular, kadının elinde tuttuğu I-pad ile cep telefonunu zorla alıp, ellerini ve ağzını bağlayarak etkisiz hale getirdi. Soyguncular ayrıca, Whyte’ın el çantası içerisindeki 500 TL ve 500 sterlin nakit parasını, bir adet diz üstü bilgisayarını, aracının kontak anahtarını ve ikametgahın giriş kapısına ait anahtarını çalarak olay yerinden kaçtı. Meseleyle ilgili H.Ç.’yi ve saklanmasına yardım eden İ.A.K.’yi tutuklayan polis, H.Ç.’nin suç ortağının peşine düştü.

Tatlısu’da kilitsiz pencereden evine girdikleri yabancı uyruklu kadını bıçakla korkutup darp ettikten sonra, soygun yapan 2 kişiden 1’i evinde saklandığı kadınla birlikte Gazimağusa’da tutuklandı.

Sandra Whyte’a ait eve aranan suç ortağıyla girdiği iddia edilen H.Ç. (E-41) ve H.Ç.’yi polisten evinde saklayıp, suçun işlendiğini bildiği halde, bilgi vermekten kaçındığı öne sürülen İ.A.K. (K-41), dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilşah Karayel’in huzuruna ayrı ayrı çıkarılarak, aleyhlerine 1’er gün tutukluluk emri alındı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Abdülkadir Gildir’i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık çavuş Abdülkadir Gildir, H.Ç.’nin “Soygun”, “Geceleyin ev açma”, “Hırsızlık”, İ.A.K.’nin ise “Suçu örten” suçlarından methaldar olduklarını belirtti ve 1 Ağustos 2021’de saat 22.30’da meydana gelen olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Çavuş Abdülkadir Gildir, Tatlısu’da, Sandra Whyte’a ait ikametgahın kilitsiz sürme penceresinin, H.Ç., ve H.Ç.’nin suç ortağı olan erkek bir şahıs tarafından açıldığını anlattı.

Abdülkadir Gildir, zanlıların, konu evin yatak odasında yatmakta olan Sandra Whyte’ın boğazına bıçak dayayıp, adı edilenin ellerini tutup sıkarak etkisiz hale getirdikten sonra, darp edip elinde tutmakta olduğu I-pad ile cep telefonunu zorla alıp, çaldıklarını kaydetti.

Gildir, kadının  ellerini ve ağzını bağlayarak etkisiz hale getiren H.Ç. ve aranan suç ortağının, Whyte’ın el çantası içerisindeki 500 TL ve 500 sterlin nakit parasını, bir adet diz üstü bilgisayarını, aracının kontak anahtarını ve ikametgahın giriş kapısına ait anahtarını çalarak olay yerinden kaçtıklarını anlattı.

Şikayet üzerine H.Ç.’yi Gazimağusa’da saklandığı İ.A.K.’nin evinde bulup tutuklandıklarını kaydeden tanık çavuş, İ.A.K.’nin suçun işlendiğini bildiği halde polise bildirmemekle suç işlediğini ifade etti.

Tanık çavuş, soruşturmasının henüz çok yeni olup, aranan bir şahsın bulunduğunu belirttikten sonra, mahkemeden tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, polisin talebini uygun ve adil bularak, zanlıların 1’er gün tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88