Bileğini ve kaburga kemiğini kırdı

banner37

Gazimağusa’da, kendisinden 22 yaş küçük eşini sokak ortasında ciddi şekilde darp ettiği iddiasıyla tutuklanan 70 yaşındaki A.S., ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminatla serbest kaldı

Bileğini ve kaburga kemiğini kırdı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

BENZER DAVASI VAR... Meseleyi soruşturan polis, aleyhindeki suçlamaları reddeden zanlının, 2017’de darp ve sarhoşluk suçlarından, aleyhine, kabahat dosyası tanzim edildiğini hatırlattı. Mahkemede kendini savunan zanlı, “Aleyhimdeki suçlamaları reddediyorum. Bir kadına fiske atmam mümkün değil. Suçsuzluğumu ispat edeceğim” dedi

Gazimağusa’da aralarında çıkan sözlü tartışma sonucu eşini ciddi şekilde darp ettiği iddia edilen 70 yaşındaki A.S., şikayet üzerine tutuklandı.

Eliyle yüzüne tokat vurup yere düşürdükten sonra elleri ve ayaklarıyla vücudunun çeşitli yerlerine vurmak suretiyle eşi P.T.’yi (48) ciddi şekilde  darp ederek, vahim bedensel zarara uğratan A.S., ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı.

Mahkemede kendi kendini savunan A.S., davasının görüşüleceği tarihte suçsuzluğunu ispat edeceğini beyan ederek, “Aleyhimdeki suçlamaları reddediyorum. Bir kadına fiske atmam mümkün değil. Suçsuzluğumu ispat edeceğim” dedi.

Benzer davası var

Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Okan Keskin’i yeminli şahadete çağırdı.

banner134
Tanık polis Okan Keskin, zanlının, “vahim zarar” ve “ciddi darp” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Okan Keskin, zanlının, 16 Nisan’da, saat 11.30’da, Gazimağusa Aksaray Sokak üzerinde, aralarında çıkan sözlü tartışma sonucu P.T’nin(K-48) yüzüne eli ile vurup yere düşürdükten sonra, vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurarak adı edileni ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

Keskin, P.T.’nin sol el bileği ve kaburga kemiğinin kırılmasına sebep olan zanlıyı, polise 17 Nisan’da gelen şikayet üzerine 25 Nisan’da derdest emri gereği tespit edip tutukladığını ve aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını anlattı.

Tanık polis, aleyhindeki suçlamaları reddeden zanlının 2017’de darp ve sarhoşluk gibi suçlar işlediğinden aleyhine kabahat dosyası tanzim edildiğini hatırlattı ve mahkemeden, yazılı dava tebliğini reddeden KKTC vatandaşı zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren mahkemenin Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, zanlıyı, yargılanıncaya kadar 3 bin TL nakdi teminata bağladı.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler,  zanlı lehine, KKTC vatandaşı bir kefilin imza edeceği 50 bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest bırakılmasına emir verdi.

Şartları yerine getiren zanlı serbest kaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75