Bilgi birikimimi toplum için kullanmak istedim

banner37

Yedi yıldır özel bir şirkette kaptan pilot olarak görev yapan Akay Yılmaz, çok sevdiği mesleğine ara vererek, milletvekilliğine aday olma kararı aldığını açıkladı.

Bilgi birikimimi toplum için kullanmak istedim
banner8

Ahmet VAMIK

İlk kez bir pilotun ülkemizde siyasete atılması ve milletvekilliği için aday adayı olması siyasi kulislerde heyecan yarattı.

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Aday Adayı Kaptan Pilot Akay Yılmaz, siyasete atılma nedenlerini KIBRIS Gazetesi ile paylaştı. İngiltere’de uçak mühendisliği üzerine eğitim alan Akay Yılmaz, bir süre uçak mühendisliği dalında çalışmasının ardından, pilotaj eğitimi alarak pilotluk yapmaya başladığını ve Kıbrıs Türk Hava Yolları kapanmadan önce bir süre de KTHY’de pilot olarak çalıştığını ifade etti.

Yedi yıldır özel bir şirkette kaptan pilot olarak çalışan Yılmaz, kendi bilgi birikimini toplum için kullanmak maksadıyla çok sevdiği mesleğine ara verme kararı aldığını ifade etti.

“Ülkemizdeki bireysel yetenekler topluma yansıtılamıyor”

Mesleği gereği dünyanın birçok yerini ziyaret etme ve görme fırsatı bulduğunu kaydeden Kaptan Pilot Akay Yılmaz, “her gittiğim ülkede, gördüğüm oturmuş sistemlerin, insanların yaşam kalitelerinin neden kendi ülkemde olmadığını sorgulama ihtiyacı duydum. Bana göre biz dünyanın en güzel bölgesinde yaşıyoruz. Ben üzerinde yaşadığımız bu küçük kara parçasını başka hiçbir ülkeye değişmem” dedi.

banner134

Eğitim ve genel kültür oranı yüksek bir ülke olmamıza rağmen insanların yaşam kalitesinin yeterli seviyede olmadığını kaydeden Akay Yılmaz, bireysel yeteneklerin topluma yansıtılamadığından yakındı.

Küçük yaşlardan beridir siyasete ilgi duyduğunu ve iki dönemdir de UBP Parti Meclisi Üyesi olduğunu belirten Yılmaz, “kendi bilgi ve becerilerimi ancak siyaset yoluyla topluma yansıtabileceğime karar verdim. Bu nedenle de çok sevdiğim mesleğime ara vermeyi bile göze aldım” dedi.

Sadece ülkede ters giden ve yanlış olan konuları tespit etmenin yeterli olmadığını vurgulayan Yılmaz, yanlışlıkları değiştirmek için de birilerinin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade etti.

Ülkemizde özellikle iş sağlığı ve güvenliği ile trafik güvenliği alanlarında büyük eksiklikler yaşadığımızı söyleyen Akay Yılmaz, “memnun olmadığımız şeyleri başkasının düzeltmesini beklemek yerine kendimiz bunları değiştirmek için adım atarsak ülkemizin çok daha yüksek bir refah seviyesine ulaşacağından eminim. Herkes taşın altına elini koyarsa bu küçük ülkemiz çok daha yaşanabilir bir hal alır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75