'Bilgi, irade ve tecrübem hizmete dönüşecek'

banner37

Girne Belediyesi Bağımsız Başkan adayı olan Ömer Dalgakıran aday olma gerekçeleri ve projelerini KIBRIS’a açıkladı.

'Bilgi, irade ve tecrübem hizmete dönüşecek'
banner87

Erol KANLIADA

Girne Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Ömer Dalgakıran, turizmin başkenti diye anılan Girne şehrinin her geçen gün hizmetten yoksun kaldığını ve yolların gidilmez bir hal aldığını belirterek bilgi ve tecrübesiyle bu sorunları çok kısa bir sürede aşabileceğini kaydetti.

“Yurdunu seven bir insan olarak seçime girdim ve bilgi ve tecrübeme güveniyorum” diyen Dalgakıran eşinin, arkadaşlarının, dostlarının desteğinin yanı sıra kendine olan inancı ile bu yola çıktığını vurguladı.

Göreve başladıktan sonra iki yıl içinde, kanalizasyon sorununun tamamen çözüleceğini ve Karaoğlanoğlu bölgesi için de, ayrı bir arıtma paketi devreye sokulacağını belirten Dalgakıran, “kentsel ulaşım hayata geçirilecek, otobüs durakları çoğaltılacak, Zeytinlik de kapsama alınarak, Lapta minibüslerinin otobüs terminalinde durmaları sağlanacak” dedi.

Belediyenin sahip olduğu bütün yeşil alanlar ve Girne’nin her bölgesindeki çocuk oyun alanlarını park-bahçeye dönüştürüp hizmete sunacağını kaydeden, “Dalgakıran, Beycanlar Mağazaları, Vakıflar İdaresi ile görüşülüp, hiçbir dükkan sahibi mağdur edilmeksizin “Yap-İşlet-Devret” yönetimini esas alan bir proje çıkarılacak ve bodrum katlarında 700-1000 araçlık bir otopark inşa edileceğini söyledi. “Üstte ise, yine aynı yöntemle işletilecek dükkan ve ofisler hayata geçirilecek” diyen Dalgakıran, Antik Liman, Turizm Bakanlığı ile görüşülüp, tamamen belediyenin kontrolüne alınacağını ve böylelikle sorunların kalıcı çözümüne gidilebileceğinin altını çizdi.

Özellikle turizm sezonunda zabıtaların vardiya usulü çalışarak kentin 24 saat kontrol altında olacağı bir düzenlemeyi gidileceğini söyleyen Dalgakıran, başkan olması durumunda belediye çalışma sistemini de en kısa sürede online yapıya kavuşturacağını kaydetti.

Spor kulüplerine katkı için de çalışma yürüteceğini söyleyen Dalgakıran, “Belediye bir spor fonu oluşturacak ve başta futbol kulüpleri olmak üzere bütün branşlarda destek verilecek” dedi.
Dalgakıran, “Sosyal yaşam ve sağlık konularında, sağlık ve sosyal yardım ekipleri oluşturularak halkımızın yaşam kalitesini yükseltmek yönünde maksimum çaba göstereceğiz. Yaşlılar için bakımevi yapılacak, bu bakımevinde birçok evde bakıma ihtiyaç duyan yaşlılar olacak. Zeytinlik’in üst kısmında gençler için sosyal konutlar projesi olacak. Evi olmayanlar için 50-100 kişilik yer olacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER