banner6

Bilgisayarda sahte para yaptılar!

banner37

İskele’de, 11 adet sahte 200 TL’lik banknot tasarruf ettikleri öne sürülen 3 kişi tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Bilgisayarda sahte para yaptılar!
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

İskele’de, tasarruflarında, bilgisayarda tasarladıkları 11 adet sahte 200 TL’lik banknot ele geçirilen Gökhan Şahin, Mert Sicimoğlu ve Berrat Gökay Yılmaz polis tarafından tutuklandı.

Biri devlet memuru olan zanlılar aleyhine soruşturma maksatlı 1’er günlük tutukluluk emri alındı.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, İskele Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görevli Polis Memuru Mustafa Paşa’yı tanık olarak dinletti.

Tanık polis Mustafa Paşa, zanlıların ve hâlâ aranan bir kişinin daha bilgisayar sistemi üzerinden toplam 11 adet 200 TL’lik banknot imal ettikten sonra zanlı 3 Berrat Gökay Yılmaz’ın, İskele Boğazı’nda faaliyet gösteren Tatlı Petrol isimli işyerinde, 20 TL’lik benzin ve su için 1 adet 200 TL sahte banknotu tedavüle sürdüğü esnada tespit edildiğini söyledi.

Polis memuru, her 3 zanlının da birlikte söz konusu sahte paraları imal ettiklerini kaydetti. Zanlıların söz konusu sahte banknotları bilgisayar ortamından çıkarıp, kesimlerini ve renklendirmesini yaptıklarını belirten tahkikat memuru, daha sonra zanlı 3 Berrat Gökhan Yılmaz’ın 2 bin TL’ye denk gelen sahte 200’lükleri tasarruf ettiğini, geriye kalan paraları ise aranan şahsın tasarruf ettiğini aktardı.

Mustafa Paşa, zanlı 2 Mert Sicimoğlu ve zanlı 3 Berrat Gökhan Yılmaz’ın evinde, zanlı 2 Mert Sicimoğlu’nun ise işyerinde arama yaptıklarını dile getirdi.

Yapılan aramalar sonucunda laptop, renkli printer, saç spreyi, cetvel, maket bıçağı ve zanlı 2 Mert Sicimoğlu’nun ikametgahında fön makinesi, zanlı 3 Berrat Gökhan Yılmaz’ın evinde ise 10 adet 200 TL’lik banknotu tespit ettiklerini kaydeden Paşa, 3 zanlının da gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini söyledi.

Polis memuru, mesele ile ilgili olarak izlenmesi gereken kamera görüntüleri olduğuna değindi. Zanlıların, 18 Ekim tarihinde tespit edilerek tutuklandıklarını kaydeden tanık polis, aranmakta olan şahsın hala tespit edilemediğini açıkladı. Tahkikat memuru, zanlıların soruşturmalarına etki edebileceklerini işaret etti ve mahkemeden zanlıların üçer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler, talep edilen süreyi 1’er gün süreyle kısıtladı.

Mahkemenin söz vermesi üzerine zanlı 1 Gökhan Şahin, “Soruşturmaya bu saatten sonra etki edemem. Çocuğum var. Devlet memuruyum” dedi.

Zanlı 2 Mert Sicimoğlu, “Olayı aydınlattım. Olayı baştan sona anlattım. Dördüncü kişiyi de ben söyledim. Yardımcı oldum. Suçsuzum” diye konuştu.

Zanlı 3 Berrat Gökhan Yılmaz ise suçunu kabul ettiğini, ertesi gün 10 adet sahte parayı kendisinin teslim ettiğini söyledi ve tutuksuz yargılanmayı talep etti.

Yargıç Umut İnan, zanlıların, soruşturma maksatlı 1’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emretti.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 09:10
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104