banner6

Bin 620 Euro değerindeki baskı levhalarını çaldı, tutuklandı

banner37

Bin 620 Euro değerindeki baskı  levhalarını çaldı, tutuklandı
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir matbaada çalışan 57 yaşındaki C.A., baskıda kullanılan toplam bin 620 Euro değerindeki baskı levhalarını çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.

   “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan C.A., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş’ın tanığı olarak şahadet veren polis memuru Mustafa Sensev, 15-24 Haziran tarihleri arasında Lefkoşa'da Büyük Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir matbaada baskı operatörü olarak çalışmakta olan C.A.’nın işyerine ait gazete baskısında kullanılan toplam bin 620 Euro değerindeki AGFA marka 86 x 60.7 mm. ebatlarındaki her bir kutunun içerisinde 20 adet metal levha bulunan toplam 9 adet gazete baskı levhalarını sirkat ettiğini kaydetti.

   Sensev, olayın polise 25.06.2022 tarihinde rapor edildiğini ve zanlının mahkeme emri gereğince tutuklandığını mahkemeye aktardı.

   Sensev, Mağusa Kaza Mahkemesi’nden alınan arama emri sonrasında zanlıya  ait ikametgahta yapılan aramada bahse konu levhaların boş olan 9 paket kutusunun söz konusu ikametgahın avlusu içerisinde bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

   Mesele ile ilgili olarak alınması gereken ifadeler, aranan emareler olduğuna vurgu yapan Sensev, zanlının aleyhinde üç gün tutukluluk talep etti.
   Yargıç Tutku Candaş, istenen emri verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104