Bin 715 gündür kaçak!

banner37

9 yaşındaki çocuğun olduğu eve izinsiz giren zanlı P.N., cezaevine gönderildi

Bin 715 gündür kaçak!
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

9 yaşındaki çocuğun olduğu eve girip, balkondaki bisikletin kendisinin çalınan bisikleti olup olmadığına bakan ve ‘eve izinsiz girdiği’ suçlamasıyla tutuklanan yabancı uyruklu zanlı P.N.’nin kaçak olduğu belirlendi.
“Mülke tecavüz” ve “İkamet izinsiz KKTC’de ikamet etmek” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı P.N., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak polis memuru Mehmet Şener’i dinletti. 

Mahkemede yeminli şahadet veren Şener, zanlının, 31.08.2021 tarihinde Lefkoşa’da meydana gelen “mülke tecavüz” meselesi ile ilgili olarak 02.09.2021 tarihinde derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

Polis memuru Mehmet Şener, zanlının ilgili tarihte, 9 yaşındaki bir çocuğun bulunduğu ikametgahın kapısını çalıp, evin balkonundaki bisikletin çalınan bisikleti olup, olmadığını görmek için eve izinsiz girip, baktıktan sonra evden ayrıldığını mahkemeye aktardı. Şener, ailenin şikayetini geri çektiğini kaydetti.

Şener, ayrıca Lefkoşa’da sakin P.N.’nin yapılan muhaceret kontrolünde 23.12.2016 tarihinden itibaren toplamda bin 715 gündür KKTC’de izinsiz ikamet ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Mesele ile ilgili olarak soruşturmanın tamamlandığını söyleyen Şener, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.
Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının 14 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75