“Binlerce mutlu yüzler”

Gönyeli Belediyesi Bağımsız Başkanı Adayı Mustafa Erk, göreve gelmesi halinde ilk el atacağı işlerin yarım kalmış işler olduğunu söyledi ve Gönyeli’yi çağdaş kent anlayışıyla yöneteceğini vurguladı

“Binlerce mutlu yüzler”
  • 22 Mayıs 2018, Salı 9:23

Tünay MERTEKCİ

Gönyeli Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Veteriner Hekim Mustafa Erk, “binlerce mutlu yüzler” sloganıyla yola çıktığını belirtti ve hangi görüşten olursa olsun herkesi kucaklayan bir başkan olacağını ifade etti.

İlk el atacağı işlerin yarım kalan ve kendisini rahatsız eden işler olduğuna dikkat çeken Erk, Gönyeli için birçok projesinin de olduğuna dikkat çekti.

Halkın çağrısını geriye çevirmeyerek aday olduğunu söyleyen Erk, “bu sorumluluktan kaçamazdım” dedi ve görüşü, dini, dili, ırkı, cinsel yönelimi ne isterse olsun kendisi için önemli olmadığını söyledi.

Erk: Sorumlulukları yerine getirmek için vizyon önemli

Gönyeli Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mustafa Erk, belediyeciliğin tüm dünyada, tüm sektörlerde olduğu gibi şekil değiştirmiş olduğunu belirtti.

Belediyeciliğin artık, çöp toplayan, su dağıtan bir unsur olmaktan çıktığını ifade eden Erk, belediyelere de belirli sosyal sorumluluk yüklendiğini dile getirdi.

Belediyelerin günümüzde, parklar, bahçeler, yürüyüş, bisiklet yolları, sosyal aktivite merkezleri, ciddi çalışan sağlık şube ekibi ve sokak hayvanları için hayvan barınakları yapması gerektiğini dile getiren Erk, halkların bunları talep etmesi sonucunda belediye başkanlarına da sorumluluk yüklendiğini söyledi.

Bu sorumlulukları yerine getirebilmek için de vizyonun gerekli olduğuna dikkat çeken Erk, “duruşum ve görüşüm sosyal demokrasi ilkeleridir. Bu da insan ve halk odaklı, çevreye saygılı, dürüst, çalışan bir modeldir” dedi.

Sosyal belediye anlayışı içinde tüm halkı kucaklayarak hareket edeceğini söyleyen Erk, halkın artık sosyal belediye anlayışını görmek istediğini belirtti.

İhtiyaçlar doğrultusunda ve belediyeciliğin geldiği son aşamada, bütün bunlara hizmet verebilmek için kendinde de bu yapıyı gördüğü için aday olduğunu belirten Erk, “halk talep etti, geri çeviremezdim ve aday oldum” dedi.

8 yıldır belediye meclis üyesi olduğunu ifade eden Erk, “çıraklığını yapmadığınız işin, patronu olamazsınız” şeklinde konuştu.

Meclis üyeliğinin yanında belediyenin mezbahasında veteriner hekimlik de yaptığına dikkat çeken Erk, belediyenin emekçisi olarak da çalıştığını kaydetti.

“Birçok yerden destek geliyor”

Halkın kendisine, “çıraklık safhasını bitirdin. Niye yönetici olarak hizmet vermiyorsun?” şeklinde bir talep getirdiğine dikkat çeken Erk, bu talep doğrultusunda aday olduğunu söyledi.

Halkın talebi sonucunda bu sorumluluktan kaçamayacağını düşündüğünü belirten Erk, adaylığını açıkladıktan sonra da halktan güzel desteklerin de geldiğini ifade etti.

Sadece halktan değil, sivil toplum örgütlerinden, kurum kuruluşlardan da destek geldiğini dile getiren Erk, “belki önümüzdeki günlerde de belli siyasi partilerden destek gelebilir” şeklinde konuştu.

Gönyeli’nin en büyük sorununun ne olduğuyla ilgili anket yaptıklarını söyleyen Erk, bu doğrultuda projelerini hazırlamaya başladıklarını kaydetti.

En büyük sorunun trafik sorunu olarak gündeme geldiğini vurgulayan Erk, trafiğin özellikle sabahları ve akşamları büyük bir sorun teşkil ettiğini belirtti.

Trafiğin halk arasında büyük bir vakit kaybı ve stres meydana getirdiğini dile getiren Erk, seçimlerden sonra belediyenin bu konuda inisiyatif alabileceğini belirtti.

Kazanması halinde seçimden sonra trafik konusuyla ilgili inisiyatif alacaklarını belirten Erk, yonca kavşağının bir an önce Gönyeli çemberinde uygulanıp, trafiği ve insanları huzura kavuşturma açısından çalışacağını vurguladı.

Diğer bir sorunun önümüzdeki 4 yılda çok ciddi alt yapı zafiyetlerinin yaşanacağı olduğunu belirten Erk, Gönyeli’nin göç alan bir yer olduğunu belirtti.

“Yer altı yapıları miadını doldurdu”

Her geçen gün yüzlerce konutun kanalizasyona ortak olduğunu ifade eden Erk, önümüzdeki yıllarda büyük sorunlar yaşanacağını ve bunun nedeninin de alt yapının yapıldığı zaman bu kadar büyük popülasyona hizmet etmemesinin ön görülmediği olduğunu dile getirdi.

Bu kanalizasyon hattının bu nüfusa yetmeyeceğini söyleyen Erk, kanalizasyon hattının 8 buçuk milyon kaynakla yenilenebileceğini ifade etti ve bunun için Türkiye Cumhuriyeti yardım heyeti ya da Avrupa Birliği projelerinden finansman sağlanabileceğini dile getirdi.

Yer altı alt yapılarının miadını doldurduğunu belirten Erk, alt yapılarının kapasitelerinin güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Halkın vakit geçirebileceği yürüyüş ve spor alanlarının Gönyeli’de çok büyük bir eksiklik olduğuna vurgu yapan Erk, bu bağlamda çok güzel projelerinin olduğunu söyledi.

Değişen yaşam koşullarında insanların sosyal yaşantıya pek vakit bulamadığını ifade eden Erk, Gönyeli’de bunun ciddi eksikliği olduğunu söyledi.

Belediyeden geçmiş amfi tiyatro projesini de hızlı bir şekilde yürürlüğe koyacaklarını ifade eden Erk, bu projenin daha önceki yıllarda belediye meclisince onaylandığını belirtti.

“Bu proje, Ahmet Benli’nin popülist yaklaşımından dolayı ertelenmek zorunda kaldı, bunu söylemekten çekinmem” diyen Erk, detaylı olarak bu konuyu daha sonra açıklayacağını belirtti.

Ertelenen amfi tiyatro projesinin sosyal yönden Gönyeli için çok gerekli olduğunu belirten Erk, bu projenin kültüre, sanata ve sosyal yaşantıya katkı koyacağını ifade etti.

“20 bin kişiyi aşmış kentte, 3 sağlık personeli var”

Gönyeli’nin temel sorunlarından birinin de sağlık olduğunun altını çizen Erk, “en temel anayasal hak olan sağlık, 20 bini aşmış bir kentte 3 personelle yürütülmektedir” şeklinde konuştu.

Erk, “Bir veteriner, bir hemşire bir de yardımcı personelle bin 300 yaşlıya hizmet vermeye çalışılmakta, aynı zamanda mezbaha kontrolü gıda denetimleri ilaçlama ve diğer sağlık hizmetleri de bu 3 personel tarafından yürütülmeye çalışılmaktadır” dedi.

Güçlü bir sağlık şubesi yaratacağını dile getiren Erk, bir gıda mühendisi istihdam edileceğini, restoran ve marketlerin gıda faaliyetlerinin denetleneceğini söyleyerek amacın daha iyiyi yakalamak olduğunu vurguladı.

Sağlıkta aynı zamanda sinek ilaçlamasının tamamen ortadan kaldırılacağını ifade eden Erk, sineklerin kaynağında öldürüleceğini belirtti.

En büyük hedefinin kaynağında sinekleri öldürmek olduğuna dikkat çeken Erk, böylelikle halkın da zehirlenmeyeceğini belirtti.

Dünyanın bu alanda uyguladığı usulün belli olduğuna dikkat çeken Erk, veteriner hekim olarak da bu usulü iyi bildiğini ifade etti.

Veteriner hekim olarak halkın kendisinden, sokaktaki sevimli dostlarımızın barındırılıp, rehabilite edilerek sahiplendirilmesini beklediğini söyleyen Erk, çağdaş kent anlayışında, sokakta hayvanların çöp bidonlarını karıştırmasının ve yollarda basılarak ölmesinin olmadığını dile getirdi.

Ne sosyal demokrasi anlayışına ne de hekimliğine bu durumun uymayacağını söyleyen Erk, “biz dün insan, hayvan haklarına, çevre haklarına, kadın haklarına, saygılıydık, bugün de yarın da öyle olacağız. Bu konu da tarafım” dedi.

Gönyeliye hak ettiği şekilde bir hayvan barınağı sözü veren Erk, AB standartlarında bir barınağın kurulacağını vurguladı.

“Sol görüş seçimi sokakta kazanır”

Gönyeli’de şantiyenin kentin içinde kaldığından söz eden Erk, orada sağlıksız bir durumun olduğunu ifade etti ve şantiyeyi taşıyacağı yeni yeri bulduğunu kaydetti.

8 buçuk dönümlük bir arazi bulduğunu ifade eden Erk, fizibilite çalışmalarını da gerçekleştirdiğini ifade etti.

İlk el atacağı işlerin, yarım kalmış ve kendisini rahatsız eden işler olduğunu belirten Erk, bunlardan bir tanesinin de dereye sızan taşkınlar olduğunu söyleyerek bunların engelleneceği dile getirdi.

Dere yataklarının ıslah edileceğini dile getiren Erk, taşkınların olmayacağını söyledi ve kanalizasyonların taşmayacağını belirtti.

Eksik bağlantıların giderileceğini ifade eden Erk, kanalizasyonda eksik bağlantılar bulunduğunu vurguladı.

Bisiklet yollarıyla ilgili ciddi sıkıntıların da bulunduğunu söyleyen Erk, bisiklet yolunun parke taşından oluşamayacağını vurguladı ve “bisiklet yollarını yıkmadan dökmeden güvenli hale getireceğiz. Revize edilecek. Patene ve kaykaylığa da hizmet verecek. Parke taşı değil normal düz pürüzsüz bir bisiklet yolu oluşturacak” dedi.

Sloganının “binlerce mutlu yüzler” olduğuna dikkat çeken Erk, önümüzdeki günlerde aktif olarak sokakta olacaklarını dile getirdi.

“Sol görüş seçimi sokakta kazanır” diyen Erk, susarak seçim kazanılamayacağını dile getirdi ve gerçek solun seçimi direne direne kazanacağını belirtti.

Kendisinin tüm toplumu kucaklayacak bir aday olduğunu belirten Erk, görüşü, dini, dili, ırkı, cinsel yönelimi ne isterse olsun kendisi için önemli olmadığını söyledi.

Beğendim 2 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 YENİCAMİ AK 18 13 3 2 29 42
2 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 18 13 2 3 22 41
3 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 18 13 0 5 21 39
4 CİHANGİR GSK 18 10 3 5 5 33
5 LEFKE TSK 18 9 4 5 8 31
6 GÖNYELİ SK 18 9 2 7 5 29
7 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 18 9 2 7 -1 29
8 ÇETİNKAYA TSK 18 8 4 6 1 28
9 TÜRK OCAĞI LİMASOL 18 8 3 7 10 27
10 BAF ÜLKÜ YURDU 18 7 5 6 8 26
11 GENÇLİK GÜCÜ TSK 18 5 4 9 -7 19
12 BİNATLI YSK 18 4 3 11 -15 15
13 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 18 3 5 10 -26 14
14 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 18 2 7 9 -25 13
15 GİRNE HALK EVİ 18 3 2 13 -12 11
16 ESENTEPE KKSK 18 3 1 14 -23 10
yukarı çık